V červnu Go-Go ukončilo letošní sezonu

Své poslední zápasy v tomto herním roce odehrály týmy starších i mladších žáků. V plném proudu jsou již přípravy na další sezonu. Co nás čeká?
Dívky - konečně se nám podařilo dát dohromady dívčí tým. Je to úplně nový tým holek, který u nás trénuje teprve 2 měsíce. Zatím máme jen 7 hráček ve věku od 10 do 14 let. Jelikož zároveň s ligou starších a mladších žáků běží i liga děvčat, chtěly bychom pro příští rok postavit i my jeden tým. K tomu ale potřebujeme ještě minimálně 5 hráček a 1 brankářku. Zájemkyně se mohou přijít podívat na tréninky, nebo nás kontaktovat na e-mail: fbc.gogo@seznam.cz.

Mladší žáci – v tomto týmu máme kluky od 1 do 4-té třídy. V tomto roce se do klubu postupně přihlásilo 9 kluků + 2 brankáři, kteří se spolu pěkně sehráli a udělali velký pokrok. Dnes už o nich mluvíme jako o budoucích nadějích Go-Ga. Ze začátku sezóny hráli společně se staršími soutěž žáků, což jim hodně pomohlo a získané zkušenosti pak zúročili ve vlastním týmu. Kluci sehráli několik přátelských zápasů 3x s Jiskrou Domažlice, 2x s Chotěšovem, 1x Klenčí a 1 x Blížejov. Koncem června je čeká turnaj v Chotěšově. I pro tento tým hledáme nové hráče.

Starší žáci – po přestupu převážné většiny starších žáků z loňské sezóny do mužstva mužů jsme pro tento rok postupně stavěli nový tým. Začátek ligy jsme odehráli s mladšími žáky v útočných řadách. Postupně jsme tým doplnili staršími žáky, tak aby byly všechny pozice obsazeny hráči ve stejné věkové kategorii. V závěru ligy jsme vyhráli 3 poslední zápasy a obsadili 9-té místo. Pro příští rok plánujeme naši účast opět v chotětovské lize žáků a pokud bude zájem uspořádáme po dvou letech opět místní ligu pro mladší a starší žáky.

Muži - pro letošní sezonu jsme měli postaveny dva týmy mužů do Chodské ligy. Pro bývalé starší žáky to byla sezóna kdy se měli hlavně seznámit se soutěží mužů. Jelikož nám konečně dorostli dobří a mladí hráči přihlásili jsme se do oficiální soutěže florbalu ČFbU. Jeden tým mužů nasadíme do Chodské ligy a ještě jsme se pro příští rok přihlásili do BLMF – Bohemia ligy malého florbalu, kde se hraje s 3-mi hráči v poli. Tuto soutěž jsme již hráli v předloňském roce a jejím presidentem je Pavel Žižka – plzeňský brankář , který u nás letošní sezonu hostoval.

O prázdninách nás čeká v červenci valná hromada Go-Ga, 20. srpna odjíždíme na soustředění do Mrákova, celé prázdniny budou pokračovat tréninky na venkovním hřišti. Zaměříme se na fyzickou přípravu a každé úterý se už tradičně budeme scházet na nohejbale. Na konec prázdnin plánujeme oslavu výročí 5 let od založení občanského sdružení GO-GO Horšovský Týn.