Žákovská liga začíná

Koncem listopadu se rozjede 3-tí ročník žákovské ligy. Náš klub bude v tomto ročníku reprezentovat pouze jeden tým žáků. Nebudeme stavět zvlášť tým mladších a starších, ale uděláme jeden společný tým, kdy ti starší a zkušenější by měli být pro ty mladší oporou.

V naší sestavě se předvedou hlavně noví hráči, jelikož většina kluků základní sestavy z loňské soutěže přestoupila do týmu mužů.

První kola budou tedy pro nás pravděpodobně velmi těžká. Pro mnohé to budou jejich první zápasy. V bráně budeme spoléhat hlavně na brankáře Rostislava Heriana, který v současné době chodí trénovat i s muži, aby získal co nejvíce zkušeností a byl naší oporou.

I přesto, že máme již rozděleny herní posty, myslím, že teprve liga ukáže jaký systém zvolíme pro co nejlepší umístění v této soutěži. Ze začátku se budeme opírat o zkušenosti jednoho z největších talentů našeho florbalu Jakuba Hrabíka, který jistě povede tento tým jako kapitán. Věřím, že zodpovědnost za tým, která mu tímto postem přibude, mu nijak nesváže ruce a předvede tu lehkost s kterou dokáže střílet góly a s kterou bezchybně brání a obchází hráče soupeře. Očekávám, že se stane vzorem mnohým našim mladším hráčům a hráčkám a pomůže jim, aby si florbal opravdu pořádně užili.

Je třeba připomenout, že loni naší starší žáci obsadili druhé místo v lize. Bohužel jsme nesplnili cíl, který jsme si dali a to byl zisk poháru. Možná to od trenéra nebude znít dobře, ale troufnu si říct, že náš tým byl bezkonkurenčně nejlepší. Jedinou chybou, kterou v této lize udělal, bylo špatné rozložení sil. Naši hráči poslední den ve třech zápasech doslova rozstříleli všechny své soupeře. Nic nebylo platné nabádání trenéra, aby si kluci šetřili síly do finále, že není nutné vyhrávat zápasy rozdílem sedmi nebo osmi gólů. Nic nebylo platné stahování hráčů ze základní sestavy, tak aby si odpočinuli, protože v dalším zápase do toho šli o to víc.

Od první minuty finálového zápasu bylo vidět co celodenní řádění na hřišti s kluky udělalo. Bylo mi smutno, když jsem viděl, jak se snaží z posledních sil bojovat. Pryč byla lehkost v rozehrávce, pryč byla střelba. Myslím, že všichni hráči i fanoušci již v této první minutě pochopili, že suverénně nejlepší tým základní části skončil svou cestu ve finále a odnese si i tak velmi pěkný pohár za druhé místo.

Doufám, že jednou budou stejně úspěšní i naši noví hráči. V případě zájmu můžou kluci a holky přijít na dětský trénink, který máme každé úterý od 17.00 do 18.00 hodin a sobotu od 15.00 do 16.00 hodin. Budeme se na vás těšit.