Naši žáci odehráli první kolo dětské ligy

Koncem prosince jsme se vydali do Chotěšova na první dva zápasy letošní žákovské ligy. Čekali nás naši tradiční soupeři z Postřekova a Domažlic. Jelikož je náš tým složen z převážné většiny z nových hráčů, bylo našim hlavním cílem v těchto zápasech se sehrát a zkusit porovnat síly s ostatními týmy. I přesto, že náš věkový průměr byl značně nižší něž věk soupeřů, odehráli kluci dva pěkné zápasy.

Uznání si zaslouží kapitán týmu Jakub Hrabík a zkušený útočník Michal Poslední za to, jak podpořili ve svých čtyřkách ty mladší a méně zkušené hráče. Noví hráči týmu Jakub Popela, Martin Beňa i Milan Nový ukázali, že se brzy mohou stát oporami týmu. A nesmím zapomenout na naše neúnavné nejmladší florbalisty (1. až 3.-tí třída), kteří bez jakýchkoliv zábran tvrdě bojovali s kluky o několik desítek centimetrů většími a o 6 až 8 let staršími. Jmenovitě Robert Hunsdorfer, Mathias Westerdijk, Martin Popovič a Matěj Hencl. Oporou v bráně byl Rostislav Herian, který na sebe upozornil již i v zápase mužů Go-Go B a chválou na jeho adresu nešetřili ani trenéři našich soupeřů v žakovské lize.

Z Chotěšova jsem odjížděli s dobrou náladou i přesto, že jsme oba zápasy prohráli, každý hráč týmu věděl, že on i všichni ostatní dali do těchto bojů všechny své síly a schopnosti. A to bylo to co od nich vyžadoval i trenér, kterého těší že v Go-Gu vzniká další dobrá parta spoluhráčů kde dokáže jeden za druhého zabrat a jeden druhému pomoci.

Tímto bych chtěl pozvat kluky a holky na naše pravidelné tréninky v úterý od 17.00 do 18.00 hod a v sobotu od 15.00 do 16.00hod. V týmu máme zatím pouze jednu dívku. Pokud by měly ještě nějaké holky zájem o tuto hru, určitě by jsme pro vás postavili dívčí tým, který by měl v tomto okrese i soupeřky.