Go-Go soustředění Mrákov 2007

20. srpna jsme vyrazili na sportovní soustředění do Mrákova. V roce 2005 a 2006 jsme pořádali sportovní soustředění na Milevě. Již loni jsme se rozhodli, že příště to musí být někde, kde budeme mít k dispozici i tělocvičnu a protože některé sportovní oddíly měli již dobré zkušenosti se základní školou v Mrákově, dali jsme na doporučení a oslovili pana ředitele Dufka. Jelikož i on je velkým sportovním nadšencem, domluva s ním byla o to jednoduší.

Hned po příjezdu a ubytování jsme si všichni dohromady zatrénovali ve školní tělocvičně, kterou jsme po celý týden měli plně k dispozici. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Každá skupina měla dopolední trénink v hale a dopolední trénink na venkovním hřišti a po polední pauze opět trénink v hale a poté trénink venku. Na 16.00 k nám dojížděla trenérka aerobiku, která nám již při první hodině dala pořádně zabrat a ukázala nám, že fyzička a kondice není to, čím by se náš klub mohl pyšnit.

Dvoufázový trénink museli absolvovat i naši nejmladší. Jejich jedinou úlevu oproti svým starším spoluhráčům bylo osvobození od aerobiku.

Ve středu se již na všech znatelně projevovala únava po náročných trénincích a proto jsme si odpoledne udělali pěší výlet do domažlického bazénu. Po tomto výletu a večeři (snídaně, obědy i večeře jsme měli zajištěny ve školní jídelně a paní kuchařky se o nás staraly opravdu perfektně) jsme vynechali i pravidelné večerní vyklusání. Mnozí z nás celý večer relaxovali společně s nejmenšími u jejich oblíbeného DVD Pat a Mat. Na některých ze starších hráčů bylo zřetelné, že odpočinek po náročném tréninku již určitě potřebovali. To usuzuji z toho, že byli ochotni se s našimi nejmladšími na příběh číslo 4 z tohoto oblíbeného DVD-ka koukat i 5- krát za sebou aniž by jim to bylo divné.

V dalších dnech jsme pokračovali v dvoufázových trénincích, kdy jsme si odpoledne zpestřovali koupáním v místním koupališti či nohejbalem apod. Večer jsme pořádali šipkové turnaje a obzvlášť oblíbené byly noční florbalové zápasy.

Ve 21.30 byla večerka. V tuto dobu museli povinně ulehnout všichni hráči našich žákovských týmů. V chodbách školy nastal klid a vypadalo to že celé GO-GO již spí. Ale ten kdo prošel zhaslou školu až k tělocvičně, najednou zjistil, že v tělocvičně se postupně schází hráči mužských týmů a chystají se na náročný noční zápas kdy proti sobě nastupovali 3 hráči na každé straně. Jelikož se hrálo bez brankářů, skóre na konci zápasu mnohdy připomínalo skóre basketbalového klání.

Celé soustředění bylo velmi pěkné a myslím, že splnilo svůj účel. Rozšířili jsme své sportovní dovednosti, užili mnoho legrace a ztužili partu. Podmínky které nám poskytla mrákovská základní škola a školní jídelna byla tak dobré, že nepochybuji že se do Mrákova vydáme i příští rok. To již budeme mít k dispozici i nové víceúčelové hřiště.