Florbalový duben

 

Celkem 21 zápasů čeká družstva FbC Go-Go Horšovský Týn v měsíci dubnu.

Muži

Muži již ukončili působení v Chodské florbalové lize, kdy jim postup utekl o pouhé dva body a po základní části se umístili na 9. místě. Dále však zbývá odehrát ještě 4 utkání 2. ligy divize A Bohemia ligy malého florbalu (BLMF), kde muži Go-Ga drží první příčku a k jistotě postupu do 1. BLMF stačí získat ze zbývajících utkání jediný bod. V Lize mužů Plzeňského a Karlovarského kraje pořádané pod hlavičku České Florbalové Unie (ČFbU) zbývá odehrát ještě dvě utkání na námi pořádaném turnajovém dni v Domažlicích. Zveme všechny příznivce florbalu na tato dvě utkání, která rozhodnou o celkovém umístění mužů v záveřečné tabulce.

BLMF – 12.4.– soupeři:Red Wings Třemošná, STS Chvojkovice Brod, Diablos, FbK Inet Home Starý Plzenec (začátky a místo utkání nejsou dosud známy)

ČFbU – 20.4. SH TJ Jiskra Domažlice – 9:10 1.FbC Toužim, 11:30 FLK TJ Slavoj Tachov

Starší žáci

Po 6. kole naši starší žáci předstihli v tabulce Regionální žákovské florbalové ligy (RŽFL) své kategorie družstvo Staňkova a posunuli se na páté místo se stejným bodovým ziskem jako čtvrý Chotěšov, který má však o dvě odehraní utkání méně a výrazně lepší skóre. Zajistili si tak jistotu play-off, do kterého postupují družstva na 1.-6. místě po základní části. 1. a 2. družstvo postupuje přímo do semifinále, družstva na 3.-6. místě sehrají čtvrfinálovou skupinu o zbylá dvě postupová místo do semifinále. Naši starší žáci si tedy o postup do semifinále zahrají se Staňkovem a dvěma družstvy z tria Zbůch, Nýřany, Chotěšov. O jejich soupeřích rozhodne záverečném 7. kole RŽFL, ve kterém je čekají první a třetí tým soutěže.

RŽFL st. žáci – 13.4. SH SOŠ a SOU Horšovský Týn: soupeři – 9:00 Tlučná, 14:00 Nýřany

Dívky

Děvčata budou mít, podobně jako muži, v dubnu hodně napilno. Nejprve odehrají dvě utkání na domácím hřišti v rámci RŽFL dívek, o 14 dní později pak zajíždějí na 3 utkání BLMF dívek, které odehrají v rámci 4. turnajové dne v hale Sokola Skvrňany v Plzni. Ačkoli jsou našim dívkám soupeřkami často mnohem starší a „vyhranější“ hráčky, našim děvčatům se již povedlo získat jeden bod v BLMF a tři body v RŽFL. Přijďte je podpořit na jejich domácí utkání v Horšovském Týně a pomozte nám vytvořit pro ně opravdu domácí prostředí.

RŽFL dívky – 6.4. SOŠ a SOU Horšovský Týn: soupeři – 10:00 Staňkov, 12:40 Chotěšov (přátelské utkání)

BLMF dívky – 19.4. SH Sokol Skvrňany – soupeřky: Koterov Ladies, ZŠ Staňkov, Nezvěstice

Mladší žáci (přípravka)

Družstvo mladších žáků , které se skládá zejména z hráčů nižších věkových kategorií, se v dubnu na domácím hřišti bohužel nepředstaví. Představí se však na dvou turnajích Ligy přípravek pořádané v pražských Kunraticích. Přípravka se tak stane druhým družstvem, které bude reprezentovat náš klub v soutěžích ČFbU. Budou hrát proti družstvům z klubů zvučných florbalových jmen jako jsou Tatran Střešovice nebo Akcent Sparta Praha. Zároveň to budou první utkání, která naše přípravka odehraje mimo hranice okresu. V RŽFL ml. žáků nastoupí k dalším utkáním až v květnu.

ČFbU – 6.4. a 26.4. – Praha-Kunratice

Více informací na klubových stránkách: fbcgo-go.net, stránkách ČFbU www.cfbu.cz (regiony/plzeňský a karlovarský/Liga mužů), stránkách BLMF: www.blmf.wz.cz, stránkách BLMF dívek: www.blmfd.wz.cz a stránkách RŽFL: zakovskaliga.fbcgo-go.net