Turnaj přípravek 24.5.2008

Již 3-tího turnaje přípravek se zůčastnili nejmladší hráči florbalového klubu GO-GO Horšovský Týn. První svůj velký turnaj kluci odehráli 6.4 2008 v Praze kdy se docela senzačně dostali až do finále kde podlehli Startu Nusle až v samostatných nájezdech. Na druhém turnaji již tak úspěšní nebyli a v základní skupině prohráli se Startem Nusle 1:3 a s Ustím nad Labem 2:3.

24.5.2008 se konal turnaj přípravek (rok narození 98 a mladší) v Benešově. Na tuto dalekou cestu jsme opět vyrazili brzy ráno (v 6.30) autobusem. Věděli jsme, že nás čekají težcí soupeři.V základní skupině jsme se měli utkat s týmy Black Angels – velmi známý florbalový klub, Benešov a Sparta Praha.

Největší obavu jsme měl z utkání s favoritem celého turnaje týmem Black Angels. Začátek tohoto utkání se nám ale podařil a v páté minutě jsme vedli 1:0. V druhé půli zápasu jsem již začal věřitt v naše vítězství, ale 5-minut před koncem zápasu přišla jedna z mála chyb našeho brankáře, kdy se mu nevydařil výhoz míčku a neštastně se dostal na florbalku protihráče, který sám před brankářem nezávahal a srovnal stav na 1:1. Pak jsme, možná zbytečně, chtěli tento zápas vyhrát a dali jsme moc sil do útoku. Otevřeli jsme obranu, kde nám po středu hřiště dvakrát utekl soupeřův útočník a dvakrát nás potrestal.

GO – Go Horšovský Týn – Black Angels 1:3

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti domacímu Benešovu.

Nezačali jsme příliš štastně. Hned po dvaceti sekundách hry jsme prohrávali 0:1. Kdy soupeř rozehrával standartní situaci od pulky hřiště. Naši hráči se nevěnovali hře, a že Benešov standartku rozehrál zjistili až když byl míček v naší brance. Během druhé minuty, ale přišla rychlá odpověď a kluci během jedné minuty vstřelili dva góly. Od této chvíle jsme již měli zápas plně pod kontrolou.Škoda jen že jsme neproměnili všechny šance.

GO – GO Horšovský Týn – Benešov 5:1

Dalším našim soupeřem byla Sparta Praha. Tento tým si poradil s Benešovem 7:3 a Black Angel porazil 2:0.

Od začátku bylo jasné,že tento zápas bude velmi vyrovnaný. Naštěstí první gól zápasu vstřelili naši a ujali jsme se vedení 1:0. Bohužel ještě v první půlce rozhodčí vyloučil našeho hráče Tomáše Roubala na dvě minuty za hru bez hokejky. Kdy tento hráč ztratil v souboji u mantinelů florbalku a pak se snažil ještě odehrát míček do bezpečí nohou. Přesilovou hru Sparta využila a srovnala skóre na 1:1.Do konce zápasu již žádný další gól nepadl, i když šance byly na obou stranách.

GO GO Horšovský Týn - Sparta Praha 1:1

Posledním našim soupeřem byl pro nás již dobře známý Start Nusle. S tímto Týmem jsme se utkali na obou předchozích turnají. Z předešlých soubojů jsme se poučili a naši obránci nepustili dva nejnebezpečnější hráče Startu Nusle do žádné pořádné šance. Během zápasu jsme se ujali vedení 2:0. 2 minuty před koncem soupeř snížil na 2:1, ale na tento gól jsme rychle odpověděli a upravili na 3:1. Po zápase byla chvilku palubovka jen naše. Kluci si oslavu dobrých výsledků opravdu užili.

GO – GO Horšovský Týn – Start Nusle 3:1