Zpravodaj červen

I v uplynulém měsíci se naše týmy účastnily turnajů a florbalových lig.

Přípravka - 26 dubna vyrazili naši nejmladší hráči na druhý turnaj do Prahy.

Z prvního turnaje kluci přivezli druhé místo. Proto jsme všichni i tak trošku věřili v dobré umístění i při tomto druhém turnaji. Hned v prvním zápase nás čekal Start Nusle – náš soupeř z předešlého finále. Soupeř se velmi rychle ujal dvougólového náskoku. Tento rychlý náskok jsme do konce zápasu již nedohnali a prohráli jsme 1:3. Ve druhém zápase nás čekalo Ústí nad Labem.Případné vítězství nad tímto soupeřem nám ještě dávalo naději na postup do finále soutěže.Naši kluci bojovali , ale zkušený soupeř z Ústí na naše vstřelené góly vždy rychle odpověděl a v závěru zápasu přidal ještě vítězný gól.Prohra 2:3 nás vyřadila z bojů o medailové pozice. V tomto turnaji nás již čekali jen dva zápasy o celkové umístění po remíze 2:2 s Mladou Boleslaví a prohrou 1:5 se Sokolem Rudnou jsme se na tomto turnaji umístili až na 9-tém místě. Nyní poctivě trénujeme na další turnaj , který se bude konat 24.5.2008 v Benešově.

V regionální žákovské lize se naše přípravka utkala s mladšími žáky Blížejova kdy uhrála jednu senzační remízu 6:6. V dalším zápase s Blížejovem před nástupem do třetí třetiny naši kluci již prohrávali 2:7 nakonec se jim podařilo zápas ještě zdramatizovat a dostat se na dostřel jednoho gólu 6:7. V poslední minutě si zkusili i prvně ve své hráčské kariéře hru bez brankáře.Konečný výsledek 6:8 , ale určitě není špatný. Dalším naším soupeřem byli mladší žáci Chotěšova.Tento zápas rozhodčí předčasně ukončil pro naší vysokou prohru. Takovýto výsledek s Chotěšovem sice nebyl pro naše kluky moc příjemný.Pravda ale je, že mezi přípravkou (což jsou naši kluci) a mladšími žáky je rozdíl zhruba 2 až 3 roky ve věku hráčů .

Starší žáci – V posledních kolech RŽFL kluci pořádně zabojovali a umístili se na 6-tém místě v konečné tabulce této soutěže. Toto místo ještě zajišťovalo účast v play –off , které se hrálo 18.5. opět v Horšovském Týně. O zbylá dvě místa v semifinále této soutěže zde bojovaly týmy Zbůchu,Staňkova, Nýřan a Horšovsko Týnského Go-Ga.V prvním zápase naši hráči narazili na kluky ze Staňkova. Z vítězství 9:5 se radovali naši . V dalším zápase nás čekal Zbůch ve třetí třetine jsme již vedli o dva góly,ale pak přišlo několik špatných rozehrávek a rychlých protiútoků a Go-Go podlehlo Zbůchu 6:8. V posledním zápase potřebovali kluci nutně proti Nýřanům vyhrát.Opět ale přišel špatný závěr zápasu.Kdy GO-GO již vedlo 6:4 a během posledních 3 minut Nýřanský srovnali na 6:6. O naší účasti či neúčasti v semifinále tedy musel rozhodnout zápas Staňkov – Zbůch . Pokud by Staňkov vyhrál , postoupili by naši kluci společně s týmem Nýřan. Po pár minutách ale Staňkov prohrával 0:3. Podařilo se mu sice dostat na rozdíl jednoho gólu 2:3, ale na začátku druhé třetiny stav 2:5 pro Zbůch nenaznačoval , že Staňkov ještě něco s výsledkem dokáže udělat. Do třetí třetiny nastoupili hráči Staňkova jako vyměnění. Dokázali utkání otočit a nakonec se radovali z výhry 8:6. Tento zápas rozhodl o tom , že naši starší žáci postoupili do semifinále RŽFL:

Dalším kolem pokračovala i chotěšovská Elmond florbalová liga.V tomto kole naši starší žáci porazili Chotěšov B 4:0 a Tlučnou 3:2 a drží se pořád v horní části tabulky.

Dívky – To že se naše holky pořád zlepšují ve hře zvané florbal je patrné z jejich posledních zápasů.

V RŽFL vybojovali svou první výhru a porazili Chotěšov 3:2.Ani s favorizovaným Staňkovým nehrály špatnou hru a výsledek 3:2 pro Staňkov byl docela milým překvapením.

O velké překvapení se ale naše dívky postaraly v BlmF . Liga žen ve které naše holky zatím uhrály pouze jeden bod za remízu s Notorfloricem B v předminulém kole. Tento jediný bod byl velmi oslavován, jelikož naše holky v této soutěži nastupují proti mnohem starším dívkám (v některých týmech ženám).

17.5.2008 ale holky hned v prvním utkání porazily Dino Plzeň 2:1. My diváci i holky jsme si jejich první vítězství v této soutěži pořádně užili a to jsme netušili, že přijde ještě nášup. Do dalšího zápasu nastoupily naše děvčata proti ženám z Koterova.Obzvlášť zajímavé byly souboje Míši Urbanové (9 let) s největší obránkyní Koterova číslo 27 (je asi tak o půl hlavy větší než náš největší hráč v mužích).Po vynikajícím výkonu remíza 0:0 a další bod z této těžké soutěže. V hledišti kousek za fanoušky GO-GA seděly hráčky Notorfloricu B. Po zápase našich děvčat s Koterovem a Dinem jsem zaslechl od hráček Notorfloricu, že to je tedy ostuda prohrát a remízovat s takhle malýma holkama. To ještě netušili jak budou hrát s GO-Gem oni. 3-tí zápas GO-GO – Notorfloric B 4:2 , tak to asi nikdo nečekal.Vynikající výkon našich hráček.Na holkách je vidět že se mnohem rychleji pohybují po hřišti než soupeřky – což je jejich šance jak uhrát solidní výsledky proti větším soupeřkám.A hodně se zlepšila i střela z dálky. Ve čtvrtém zápase holky podlehly 0:5 týmu Sokolu Skvrňany – toto je tým,který v této soutěži ještě nenašel přemožitele.

Muži – muži už mají všechny 3 soutěže , kterých se v tomto ročníků zúčastňovali, odehrané.

Jediné co je v tomto měsíci čekalo byl již 6-tý rošník GO-Go cupu. Po loňském vítězství našich juniorů v tomto turnaji jsme všichni doufali, že putovní pohár z tohoto turnaje zůstane opět u nás v Horšovském Týně. Stejně jako loni vítěz celého turnaje vzešel z dvojice GO-GO 18 - Lucky Domažlice. Letos byli ale šťastnější domažličtí hráči,kteří naše reprezentanty porazili 6:4 a odvezli si pohár za první místo a putovní pohár GO-GO cupu.Na druhém místě se umístili hráči GO-GO 18 a pohár za třetí místo si odvezl Kout na Šumavě. Muži Go-Go obsadili páté místo a v dobrém světle se zde ukázaly posily ze starších žáků.Jakub Popela, Vojta Müller, Michal Poslední a brankář Rostislav Herman. Nejproduktivnějším hráčem GO-GO cupu byl Martin Kubů z Lucky Domažlice a nejužitečnějším hráčem vyhlásili pořadatelé Jana Baťku z Donau Trhanov.