Florbalisté Go-Ga v červnu zakončili sezonu 2007/2008 svými posledními zápasy

 

Přípravka – naši nejmladší hráči se 8. června zúčastnili posledního kola ligy přípravek. Ráno před odjezdem jsem ještě probudil pár rodičů,protože jsem si myslel,že někteří kluci jen zaspali,ale bohužel to tak nebylo.Takže nakonec s námi nejel ,většinou z důvodu nemoci, Martin Herzer,Pepča Tomášek,Martin Bašta,Mathias Westerdijk.Tomáš Roubal a Honzík Škampa .

Do Prahy jsme tedy vyrazili pouze s 10 –ti hráči a dvěma brankáři. Trošku jsem měl strach, jestli ti úplně nejmenší vydrží odehrát 4 zápasy, ale nakonec se ukázalo,že to pro ně není žádný problém.

Někteří kluci museli hrát na ,pro ně, nových postech.Nastoupili jsme v těchto pětkách - 1) obrana Lukášek Királ, Honzík Málek střed Jonášek Kreysa útok Dan Šmíd, Kuba Drozda 2) obrana Robík Hunsdorfer,Matěj Kmetík střed Matěj Hencl útok David Fischer a Vojta Vychopeň.Náš brankář Darek Kastelič musel také do pole a postupně střídal v každém zápase jednoho útočníka.Všechny 4 zápasy tedy musel odchytat Martin Popovič.

V prvním zápase jsme porazili Ml.Boleslav 1:0 ve druhém podlehli Tatranu Střešovice 0:5 ,pak jsme podlehli ještě Spartě 1:2 a uhráli remízu s Orkou St.Boleslav 1:1 .Obsadili jsme celkové 6-té místo na turnaji. Za předvedený výkon se určitě nemusíme stydět.

V této sezóně jsme se s přípravkou zúčastnili 4 turnajů 3x v Praze a 1x v Benešově.Kdy nejúspěšnější jsme byli 6.4 v Praze Kunraticích, kde jsme se probojovali až do finále a po prohraných samostatných nájezdech se Startem Nusle obsadili druhé místo.

 

Poslední zápasy jsme s přípravkou odehráli také v regionální žákovské lize mladších žáků.Kde jsme nakonec skončili třetí.Pokud by se nám podařilo v tomto posledním kole porazit mladší žáky Blížejova i Chotěšova mohli jsme se radovat z poháru za druhé místo. Nakonec jsme ale prohráli 4:6 s Blížejovem a porazili 5:2 Chotěšov tato výhra byla pro nás určitě velkým úspěchem. Jako každá výhra v soutěži mladších žáků , jelikož naši kluci do této soutěže ještě věkem nepatří.

 

23.6 jsme ještě bojovali v play-off MD Elmond Chotětovské lize.Po prohře 1:5 s mladšími žáky Chotěšova nás čekal zápas o celkové 4-té místo se základní školu Klenčí, kterou jsme porazili 3:0.

 

Za přípravku

trenér Karel Hencl

 

Dívky - od září se začalo pilně trénovat dvakrát týdně.Po dohodě s vedením klubu jsme děvčata přihlásili do tří soutěží:Bohemia ligy malého florbalu dívek (BLMF),která se hraje v Plzni,MD Edmond žákovské ligy v Chotěšově a Regionální žákovské florbalové ligy (RŽFL) v Horšovském Týně.

Děvčata se na začátku sezony sehrála a seznamovala se zápasovou atmosférou.Proto není divu,že ze začátku přicházely prohry,některé dokonce i o rozdíl třídy. Musí se ale zdůraznit, že děvčata neměla v té době natrénováno ani čtvrt roku.

Postupem času holky získaly potřebné zkušenosti a začaly se s ostatními soupeři vyrovnávat.

Umístění v jednotlivých soutěžích:

RŽFL- Celkem byla v této soutěži přihlášeny 3 týmy.GO-GO se umístilo na třetím místě o pár bodíků za týmem ZŠ Chotěov.Ligu vyhrál s přehledem Staňkov,který v soutěži ztratil jen dva body.

BLMF – z 8-mi týmů se děvčata umístila na 8-mém místě. Děvčata zde na konci sezony odehrála vyrovnané zápasy s dívkami a ženami,které byly většinou o hlavu,některé i o dvě,větší než naše nejvyšší hráčky. Jedno prvenství zde ale naše holky přece jen získaly .byly nejmladším a nejmenším týmem celé soutěže.

 

MD ELMOND Liga – v této soutěži bylo 5 týmů a naše holky byly po základní části na pěkném 3. místě. Poté nás čekalo play-off , kde holky předvedly fantastický výkon,kdy porazily všechny své soupeřky.Největším vítězství bylo určitě se Staňkovým,protože se s ním potkáváme ve všech soutěžích. Z této soutěže holky přivezly pohár za celkové první místo. Tento pohár je odměnou za jejich celoroční práci. Kdy bylo v každém zápase vidět jak se jejich dovednosti zlepšují. A to hlavně díky svému přístupu k tréninkům.

Za dívčí tým GO-GO Horšovský Týn

trenér Martin Királ

 

Naši starší žáci se zúčastnili v této sezóně dvou soutěží z obou přivezli poháry za 3- tí místo o

tomto družstvu vyjde článek v srpnovém vydání zpravodaje.

 

Každým rokem se náš klub rozšiřuje. V minulém roce vzniklo nové družstvo děvčat,které jsme přihlásili hned do 3 soutěží.Starší žáci hráli dvě soutěže.Přípravka dvě soutěže mladších žáků a turnaje pod hlavičkou CFBU.Muži Chodskou ligu, Bohemia Ligu malého florbalu a oficielní soutěž ČFBU.

Pro příští rok u nás vznikne nové družstvo juniorů. Přípravka si zahraje ČFBU-soutěž elévů, a zkusí opět zabojovat v soutěžích mladších hráčů. Dívky se opět zúčastní BLMF a RŽFL. Starší žáci - opět minimálně dvě soutěže – v tomto týmu ale nastane nejvíce změn,jelikož velká část z těchto kluků již bude hrát juniorskou soutěž. Muže čeká ČFBU, BLMF a Chodská liga. Do všech těchto týmů přijímáme nové členy.Pokud máte chuť si zkusit zahrát florbal, rádi Vás uvidíme. Nyní o prázdninách nás najdete vždy v pondělí, čtvrtek od 18.00hod a v úterý,pátek od 19.00 hod. na víceúčelovém hřišti u haly.Nebo nás kontaktujte na e-mailu fbc.gogo @seznam.cz . Další info získáte na fbcgo-go.net.

 

 

Prostřednictvím zpravodaje bych chtěl vyzvat našeho bývalého hospodáře pana Michala Jíru k vrácení 8500,-KČ,které si bez vědomí vedení klubu vypůjčil před 3-mi roky z kasy našeho klubu. Jednalo se o příspěvky našich členů z kterých se v té době měl zaplatit nájem haly. Tímto nezodpovědným chováním nás v té době dostal do těžké situace, kdy jsme neměli dostatek peněz na pronájem haly. Dnes by nám tato částka velmi pomohla při nákupu dresů pro náš dívčí tým nebo k pořízení brankářské výbavy pro naše žákovské týmy.