3. kolo dětské ligy

Dne 5.3. se v hale SOŠ a SOU Horšovský Týn konalo již 3. kolo této soutěže. V tomto kole naši straší žáci narazili na týmy SKP Domažlice a TJ Start Tlumačov.

Do u utkání s lídrem tabulky - SKP Domažlice - jsme nastoupili s cílem získat alespoň jeden bod, což se nám bohužel nepodařilo. Gólový účet utkání otevřeli v 6. minutě domažličtí zásluhou Jakuba Cihly. Na tento gól se nám podařilo odpovědět v deváté minutě, kdy po samostatné akci skóroval Míra Kopecký. Vyrovnaný stav však nevydržel a půl minuty před koncem zvýšili domažličtí gólem Beránka. Po přestávce se již skóre nezměnilo a tak první utkání skončilo výsledkem 1:2 v náš neprospěch. Na výsledku utkání se bohužel podepsal fakt, že máme velmi vlažný nástup do prvních utkání. Také vázl přechod do útoku, útočníci téměř neplnili svoje obranné povinnosti a ve vyložených šancích přicházeli o míč. Premiéru v našem dresu si odbyl David Černý. Velmi znatelná byla i absence Ondry Císlera, kterého ze hry vyřadila zlomenina ruky.
Branky: 9. Kopecký; Vyloučení: 0:0; Diváci: 25;
Sestava: Dufek – Kopecký, Hrabík, Stodola, Černý – Opálka, Boroš – Chum, Achberger.

Ve druhém utkáním nám byl soupeřem tým z opačného konce tabulky – TJ Start Tlumačov – který byl však pln odhodlání poté, co v předchozím utkání porazil žáky Postřekova a připsal si tak své první vítězství. Naši hráči však tlumačovské nadšení záhy rozptýlili a již po čtyřiceti vteřinách jsme vedli 1:0 zásluhou Míry Kopeckého a přihrávajícího Dušana Boroše. Ve 4. minutě se nám povedlo zvýšit – z volného úderu se trefil opět Míra Kopecký. Utkání nabralo spád a hrálo se hlavně na polovině soupeře, který téměř nekladl odpor. Po první půli utkání jsme vedli 5:0. Nedlouho po úvodním hvizdu snížili tlumačovští na 5:1 a potrestali tak naši nepozornost. Další gólovou nadílku zahájil Kuba Hrabík po přihrávce Dušana Boroše v čase 2:30. Pokračující ofenzívu hráčů v zeleném nezastavilo ani trestné střílení nařízené proti nám za faul na pronikajícího hráče. Radek Dufek se však nenechal překonat a skóre zůstalo nezměněno. Tři rychlé góly během 6. a 7. minuty definitivně zlomili odpor soupeře. Poslední gól utkání vstřelil pět vteřin před koncem Míra Kopecký po přihrávce Kuby Hrabíka. Utkání tak skončilo 10:1 ve prospěch hráčů FbC Go-Go Horšovský Týn. Narozdíl od předchozího utkání se rozstříleli útočníci a dokázali též podržet míč. Nejproduktivnějším hráčem utkání se stal s pěti body Dušan Boroš díky třem gólům a dvěma asistencím. Zároveň se tak dostal na druhé místo v tabulce produktivity i nejlepších střelců (6 gólů a 3 asistence). První místo drží Adam Polák z SKP Domažlice, který dal sedm gólů a dvakrát přihrával.
Branky a asistence: 1. Kopecký (Boroš), 4. Kopecký, 5. Boroš (Opálka), 7. Boroš (Stodola), 9. Opálka (Hrabík), 13. Hrabík (Boroš), 16. Achberger (Chum), 17. Boroš (Stodola), 17. Chum (Achberger), 20. Kopecký (Hrabík); Vyloučení: 0:0; Diváci: 30. Jediným utkáním kategorie mladších žáků (družstvo ZŠ Chotěšov se nedostavilo) bylo střetnutí našich mladších žáků s hráči ZŠ Domažlice "A", se kterými prohráli ve svém prvním utkání sezóny 3:14. „Do utkání jsme nastoupili s jedním cílem – moc neprohrát,“ shrnul taktické pokyny trenér mladších žáků Karel Hencl. Očekávaný nápor domažlických se nekonal a vyrovnaný poločas skončil taktéž vyrovnaně – 0:0. Na začátku druhé půle byl vyloučen domažlický kapitán Havlíček. Přesilovku jsme využili bleskově, když po 17 vteřinách dal gól Ruda Janov, kterého našel přesným výhozem brankář Radek Dufek. Soupeř kontroval na konci 3. minuty gólem z hole Havlíčka. Stav 1:1 vydržel přesně 11 vteřin, kdy domažlického gólmana překonal David Korpáš. Asistenci si připsal Martin Achberger. Stav 2:1 pak vydržel až do konce utkání a tak naši mladší žáci mohli slavit premiérovou výhru nad domažlickým týmem.
Branky a asistence: 12. Janov (Dufek), 14. Korpáš D. (Achberger); Vyloučení: 0:1; Využití: 1:0; Diváci: 33.

Po tomto utkání sehráli naši starší žáci přátelské utkání s hráči ZŠ Domažlice "A", které vyhráli 10:2. Zápis o tomto utkání bohužel nebyl veden a tak zde nemohou být uvedeny údaje o střelcích atd. Na závěr tohoto utkání se jela trestná střílení. I ta jsme vyhráli 3:2. Trestná střílení proměnili Opálka, Boroš a Kopecký.
Dalším programem Go-Go dětské florbalové ligy bude 2. dubna čtvrté kolo mladších a starších žáků a 9. dubna páté kolo starších žáků. Vítězové obou kategorií pak sehrají utkání o “superpohár“ během finálových duelů Chodské florbalové ligy mužů ve sportovní hale TJ Jiskra Domažlice. Zároveň zde proběhne i předání pohárů týmům, které obsadili první až třetí místo ve své kategorii. Vyhlášení výsledků proběhne po odehrání posledního utkání pátého v hale SOŠ a SOU Horšovský Týn.

Výběr mladších žáků Plzeňského kraje
Pozvánku na sraz širšího výběru mladších žáků Plzeňského kraje (kategorie chlapců narozených v letech 1991-1992), který se konal 12. března v hale TJ Sokol Plzeň IV, dostali také dva hráči z našeho okresu a to Radek Dufek (FbC Go-Go Horšovský Týn) a Lukáš Molnár (ZŠ Domažlice“A“). Prvně jmenovaný brankář našeho klubu, který je též náhradním brankářem týmu mužů, si v Plzni svými výkony zasloužil i nominaci do užšího výběru mladších žáků našeho kraje. Gratulujeme!