6. kolo juniorů – stoprocentní bodový zisk

Hned v úvodu je potřeba poznamenat, že ačkoli jsme odehráli dvě výrazně odlišná utkání (soupeř, průběh) v lecčems se utkání podobala a potvrdila nám určité skutečnosti, které nemusí být na první pohled patrné.

Již před hracím víkendem bylo jasno, že nepojedeme v nijak oslňujícím počtu (a navíc bude část už tak nepočetného hráčstva v nijak oslňující zdravotní kondici). Všehovšudy jelo sedm lidí do pole a brankář (z toho dva ve stavu nemocný), tedy sestava: Radek Dufek – Ondřej Císler, David Černý, Jakub Popela – Martin Királ (C), Jakub Obrtlík, Vojtěch Miller, Zdeněk Strnad.

V první zápase nás čekal (k mému překvapení a úžasu) tým juniorů ze Sokolova. Se Sokolovem jsme dosud hráli dvě utkání – v prvním jsme poměrně jasně prohráli, ve druhém jsme si neporadili s pouze pěti hráči a prohráli jsme také. Vzhledem k tomu, že v soutěži je málo družstev (pět), všichni se navzájem dobře znají a ví, co mohou od utkání očekávat. Soupeř nastoupil s dvěma kompletními útoky, tudíž jsme se nikam nechtěli hnát a chtěli jsme vybojovat bod.

Utkání začalo poměrně vyrovnaně a brzy byli v permanenci brankáři na obou stranách, nicméně ke změně skóre nedošlo. Po faulu na Zdeňka Strnada jsme s dostali do početní výhody, nicméně opět se nám potvrdil fakt, že si s přesilovkami prostě nevíme rady a celkem tradičně, jsme tuto výhodu nevyužili. V závěru první třetiny nás však Sokolov dostával pod tlak, ke změně skóre ale nedošlo.

Hned v úvodu druhé třetiny však soupeř udeřil a ujal se vedení. Hra byla oboustranně výrazně neurovnaná, každopádně Sokolov měl na hřišti drobnou převahu. V závěru druhé třetiny pak došlo ke sporné situaci, která nenechala v klidu nejednoho člena týmu, kdy hráč Sokolova ve výskoku zpracoval míček poblíž naší branky a bezprostředně poté se sokolovským podařilo dostat míček za brankovou čáru. Následovala vlna nevole, která vyústila v osobní trest (2+10) minut pro Obrtlíka (nutno podotknout, že pouze, jelikož i projevy dalších hráčů i členů organizačního týmu byly velmi výrazné a taktéž trestem ocenitelné). Jak už ale každý dobře ví, „hubou“ se florbal neuhraje a góly nesmažou. V následném oslabení se nám podařilo získat míč a z hole Martina Királa se nám podařilo snížit na 1:2. Následně však došlo k dvojí chybě, kdy se útočící hráč Sokolova poměrně snadno dostal zpoza naší branky a nedůsledně postavenému brankáři prošel míč mezi nohama. Sokolov opět vedl o dvě branky a do našich myslí se opět vloudil pocit, že se nám to zase nepovede.

Třetí třetina tak začínala stavem za stavu 1:3 pro nás a pod značným tlakem sokolovských. Nicméně po spoustě vynikajících zákroků brankáře Dufka i neproměněných šancí soupeře zůstával stav po první části závěrečné třetiny. Pak ovšem přišlo cosi nečekané a z našeho pohledu značně nevídané. Pro soupeře dosud neznámý hráč Zdeněk Strnad – toho času hrající teprve třetí soutěžní utkání – poprvé rozvlnil za síť za zády sokolovského brankáře a nutno dodat, že to nebylo naposled. Gól přišel absolutně znenadání po sérii sekání, drobných srážek, tedy nijak florbalově pohledných situací, čímž překvapil všechny přítomné v hale. Zhruba po dalších dvou minutách se znovu objevil nikým neatakován před brankou sokolovských, čímž nejen dohnal náš tým k neskutečnému veselí a soupeře ke značné nervozitě. Atmosféra pomalu houstla a když v čase 12:34 dokončil hattrick, který vměstnal do čtyř minut hracího času, vypukl jásot dosud nevídaný. Utkání se dohrávalo za zjitřené atmosféry, avšak ke změně skóre nedošlo.

Utkání tak skončilo naší výhrou 4:3 a Sokolov utrpěl první porážku v soutěži.

Go-Go Horšovský Týn – SPV Sokolov 4:3 (0:0,1:3,3:0)

Druhé utkání mělo být značně odlišné, čekal náš soupeř z Nýřan. Naše sestava se z pochopitelných důvodů nijak neměnila, jen kapitánskou pásku poprvé v sezóně navlékl Ondřej Císler. Tentokrát, jsme do utkání vstupovali s pozice mírného favorita my. Soupeř zatím nezískal od úvodu soutěže jediný bod, byť se každým zápasem výrazně zvyšuje a v našem posledním utkání nebyla naše výhra nijak přesvědčivá.

Už od úvodu utkání bylo jasné, že se nebude jednat o nic pohledného. Série ztrát, nepřesností a střel všude možně, jen ne do branky, udávala tón celému úvodu. Když jsme se pak na konci první třetiny zásluhou ušmudlaného gólu z hole Obrtlíka dostali do vedení, sklidil střelec na adresu svého zásahu nejen trefný popis, dobrá nálada z předchozího úspěšného utkání se tak přenesla i na toto. Postupně jsme náskok navyšovali až na 5:0 (Obrtlík, Müller, Strnad, Černý) góly povětšinou velice „neestetického“ charakteru. Zároveň však v našem obranném pásmu dochází ke spoustě nedůsledností, nepřesností a riskování, které ještě na konci druhé třetiny využívají Nýřany ke snížení na 5:1. Zanedlouho po vhazování však opět udeřil Zdeněk Strnad 6:1 a vzhledem k provedení (další čochta) zavládlo mezi hráči další veselí. Za pár okamžiků se pak terčem poznámek stal Martin Királ, který po samostatné akci do branky nezakončil.

Následná přestávka probíhala velice divoce a rozhozený tým pomalu začal dostávat jeden gól za druhým. Po sérii laxností, nedůsledností, nepřesností, kravinek a neproměněných šancí stáhnul soupeř náš poměrně luxusní pětigólový náskok na rozdíl jediného gólu. Nicméně dobrá nálada hráče neopustila. Vedení se naštěstí podařilo udržet a utkání skončilo s odřenýma ušima 6:5.

Go-Go Horšovský Týn – DDM Nýřany 6:5 (1:0,5:1,4:0)

Podařilo se nám tak poprvé v této sezóně bodovat na sto procent. Nutno však dodat, že jistota v zakončení, herní disciplína a rozvážnost nám stále ještě chybí. Na druhou stranu však oba trenéři chtějí vyjádřit hráčům pochvalu za obrat v prvním utkání. Nedostatek hráčů a zároveň nijak valný zdravotní stav družstva se snadno na podaném výkonu projeví, což ukázal zápas druhý. Proti silnějším soupeřům pak podáváme lepší výkony a i předváděná hra je „koukatelnější“ než v utkáních se slabším soupeřem, kdy je vytváření hry na nás. A že třetí třetina u nás často rozhodne o výsledku, víme taky všichni (naštěstí to v obou případech dobře dopadlo).

Po šestém kole jsme v tabulce soutěže na třetím místě, přičemž šance na vylepšení konečného umístění se pohybuje na úrovni teorie. Naopak musíme potvrdit současné umístění v zápasech příštího kola (námi pořádané kolo 22.3. v Domažlicích), kdy nás čeká Cheb, který by nás rád na třetím místě vystřídal, a Tachov, který si druhé místo pojistil, již v předchozím kole, kdy porazil Cheb i nás. Pořadí na prvním (Sokolov) a posledním – pátém místě (Nýřany) je jasné prakticky už od poloviny soutěže.