Dětský GO-GO Cup

V sobotu 6. 6. 2009 uspořádal florbalový oddíl, GO-GO Horšovský Týn, turnaj pro nejmenší hráče tohoto oblíbeného sportu. Turnaj byl pojmenován stejně jako tradiční turnaj pro muže, letos již 5. ročník, GO-GO cup. Jelikož se tento turnaj mimořádně vyvedl a zájem diváků byl pochopitelně velký, měl by tento turnaj navázat na svou mužskou podobu a bude se opakovat v Horšovském Týně každoročně.

Aby byli soupeři ve skupinách co nejvíce vyrovnaní, bojovali zvlášť kluci a holky 1. až 3. třída a ve druhé skupině 3. až 5. třída. Každá skupina byla vyhlášena samostatně.

Ve skupině „A“ byly týmy, 1. až 3. třída, GO-GO Horšovský Týn, Dobřany a Poběžovice. Ve skupině „B“ byly týmy starších, 3. až 5. třída, GO-GO Horšovský Týn, Dobřany, Tlučná, Poběžovice.

Turnaj začínal v 8. hodin zápasem skupiny „B“ mezi Go-Gem a Poběžovicemi. Tento zápas vyhrál tým z Horšovského Týna. Ve druhém zápase se utkal tým Dobřan a Tlučné a celkem s přehledem vyhrál tým Dobřan 6:0. Od 10. hodin začali zápasy těch nejmladších. Go-Go porazilo 8:2 Dobřany.

Jak turnaj pokračoval, bylo zřetelné, že ve skupině nejmladších jsou nejlépe připraveni hráči z Horšovského Týna. Bylo na nich vidět, že mají za sebou již nemalé zkušenosti získané po boku svých starších spoluhráčů z oficiální ligy ČFbU a různých turnajů, kterých se zúčastňují. Ve skupině starších hráčů nebylfavorit tak jasný, protože týmy Dobřan A Go-Ga přehrávali své soupeře celkem lehce. Bylo jasné, že o tom, kdo získá zlato, rozhodne až zápas mezi těmito dvěma týmy.Po tomto zápase jsme museli uznat, že kluci z Dobřan byli dnes lepší. O jejich vítězství rozhodlo hlavně to, že byli u míčků vždy o něco dříve než my a jejich kombinace v našem obraném pásmu byla jednodušší, když se dostávali ke střelbě po jedné, maximálně dvou rychlých přihrávkách. Dobřany zaslouženě vyhráli a odnesli si medaile za první místo.

Skupinu „A“ vcelku bez problémů vyhrál tým GO-GO Horšovský Týn. Na druhém místě se umístil tým Dobřan a na třetím tým z Poběžovic. Ve skupině „B“ získali zlato Dobřany, stříbro GO-GO H.Týn a bronz Tlučná.

Na tomto turnaji bylo rozdáno celkem 105 medailí. Týmy, které se neumístily na stupních vítězů, si odnesly nějaké sladkosti a reklamní předměty o.s. GO-GO Horšovský Týn. Turnaj byl pro většinu oddílů zakončením sezóny 2008/2009 a byl určitě příjemnou tečkou za tímto ročníkem. Rodiče, příbuzní a fanoušci hráčů udělali svým synům, dcerám a kamarádům pěknou atmosféru. I pro tyto diváky uspořádáme takovýto turnaj opět příští rok opět.

Po tomto turnaji jsme se přesunuli na hřiště za základní školou, kde během dne Tomáš Urban a Ondra Císler připravili táborák. Počasí nám moc nepřálo a do 17. hodin jsme byli schováni v klubovně Stopařů. Naštěstí po 17. hodině přestalo pršet a mohli jsme zapálit oheň.

Během večera jsme se velmi dobře bavili. Kolem 18. hodiny jsme rozkrojili dort se znakem GO-GO Horšovský Týn. Krátce jsme si něco řekli k uplynulé sezóně a seznámili naše hráčky a hráče s tím, co je čeká příští rok. Holkám byla představena jejich nová trenérská dvojice Urban-Císler. Jako zpestření celé akce byla tombola, ze které si každý účastník odnesl nějakou cenu (míčky, potítka, dresík, hakysáky apod.). Dále zasedla výtvarná komise, která vybrala 5 nejlepších obrázků na téma florbal a GO-GO a jejich autoři přebrali hodnotné ceny. Volná zábava pak pokračovala do 20.30. Mezitím se například hrál těžký fotbalový zápas holky proti klukům a nevzpomínám si, že by padl nějaký gól.

Tímto jsme zakončili letošní sezonu. Do konce školního roku se ještě budeme scházet na trénincích. V červenci si všichni odpočineme a v srpnu už se začneme připravovat na další rok. Některé hráče z těch mladších ještě čeká těžký turnaj elévů 20.6. v Plzni, kde bychom se měli utkat s týmem Lovosic, Chodova a Plzně. Při síle těchto týmů je našim cílem v tomto turnaji nabrat nové zkušenosti a připravit se na další ročník elévů. Předpokládáme, že na tomto turnaji nastoupí za soupeře hráči, kteří se budou loučit se soutěží elévů a připravovat se na ligu mladších žáků. Hlavně tým Chodova budí velký respekt.