Turnaj elévů - 13.3.2010


V sobotu 13.3.2010 jsme vyrazili na turnaj elévů, který pořádala Slavia Plzeň. Pořadatelům se podařilo turnaj obsadit 8 týmy. V naší skupině jme se utkali s Koterovem, Black Angels a Slavii Plzeň.

Hned začátek turnaje jsme si trošku zkomplikovali. Po cestě do Plzně jsme zjistiil, že jsme v Horšovském Týně zapomněli brankářskou výzbroj. Díky těmto komplikacím jsme do Plzně dorazili v 7:25 a první zápas s Koterovem nás čekal v 7:30.

GO-GO Horšovský Týn - Koterov 3:2

Začátek zápasu se nám vcelku vyvedl. Brzy jsme šli do vedení 1:0, to když střelu Martina Herzra tečoval do brány Lukáš Királ. Netrvalo dlouho a Lukáš Királ přihrával zpět na obránce a Robert Hunsdorfer zvýšil střelou z dálky na 2:0. Kluci se nechali ukolébat a značné polevili. Koterov potrestal náš nedůraz gólem na 1:2. I přesto si kluci stále věřili, drželi jsme míček, ale až příliš dlouho jsme si s ním hráli místo toho, aby se snažili rychle přejít do útoku a zakončit střelbou. Jedno takové pohrávání s míčkem v našem obraném pásmu se nám nevyplatilo. Obránci si dali dvě přihrávky za brankou a pak rozehrávali míček na středního útočníka. Bohužel na malém hřišti není tolik času na zpracování a rozehrání. Míček se místo k volnému střeďákovi dostal k útočníkovi Koterova a ten srovnal na 2:2. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme nastřílet nějaké góly a rychle rozhodnout zápas. Z mnoha střel se uchytila pouze ta, kterou vyslal Jonáš Kreysa. Vyhráli jsme tedy těsně 3:2.

GO-GO Horšovský Týn - Black Angels 1:4

V dalším zápase nás čekal tým z Prahy-Zdib Black Angels. Celý zápas byl vcelku vyrovnaný. Soupeř však šel brzy do vedení. Ubránili jsme přesilovku, když byl vyloučen Lukáš Királ za vrážení na mantinel (trošku zbytečný faul v rohu útočného pásma, ale respekt si tento náš útočník udělal). Do konce půle ještě srovnal Jonáš Kreysa, když zpracoval výhoz našeho brankáře, uvolnil se přes bránící hráče a sám před brankářem se nemýlil. O přestávce jsme si řekli, že zápas je vyrovnaný a šance jsou na obou stranách stejné. Bohužel jsme ve druhé půli začali hodně faulovat. Hned někdy v druhé minutě Robík seknul soupeře, který ještě po písknutí rozhodčího skóroval. Gól neplatil. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které soupeř neproměnil, ale v následující přesilové hře brzy navýšil na 2:1 střelou nejlepšího obránce turnaje z dálky. Celý tým bojoval a snažil se o vyrovnání, kluci hráli dobře. Některé naše akce byly opravdu pěkné. Black Angels, ale také dost často ohrožoval naší branku. Přišel další trest pro Robíka, vyloučení za opakované fauly. Brzy to přineslo zvýšení na 3:1 pro soupeře z Prahy. Poslední branku jsme dostali z trestného střílení, když opět fauloval Robík. Do konce zápasu se nám nepodařilo dát gól. Výsledek mohl být vyrovnanější, kdybychom trošku ubrali a nenechávali se tolik vylučovat. Po tomto zápase bylo jasné, že finále si již nezahrajeme. Měli jsme stále však šanci hrát o pohár za třetí místo.

GO-GO Horšovský Týn - Slavia Plzeň 2:2

V posledním zápase proti Slavii nám stačila remíza na to, abychom postoupili z druhého místa ve skupině do boje o pohár za třetí místo. Nechtěli jsme riskovat a hrát jen na remízu, a proto jsme začali hodně útočně. Obránci si nabíhali s míčkem hluboko do útočného pásma, jejich střelu však brankář vyrazil k soupeři a v tu chvíli se na našeho brankáře řítil útočník Slavie. Matěj Hencl proto zatáhl za záchranou brzdu a rozhodčí nařídil trestné střílení. Soupeř neproměnil a naštěstí i oslabení jsme přečkali v klidu. Vcelku se nám dařilo, drželi jsme míček a šli jsme do vedení. Po přihrávce Matěje Hencla skóroval Robert Hunsdorfer. Soupeř ale srovnal po standartce z rohu. Naši hráči vystřídali a místo toho, aby se hned srovnali a hráli, tak si ještě něco vysvětlovali. Soupeř nečekal a rozehrál. Na poslední chvilku naši obránci postřehli, že už se hraje a ve snaze zachránit situaci se náš hráč dost nešťastně dostal i s míčkem do vlastní branky. V brance byl namotán pěkně (vypadalo to, že ho z branky už nevypleteme). Ve druhé půli jsme šli opět do vedení 2:1. Skóroval Lukáš Királ a asistoval mu Jonáš Kreysa. Opět ale přišla soupeřova standartka z rohu. Útočníka Slavie měl náš obránce sice pořádně pokrytého, ale ten i přesto velmi pěkně tečoval míček do naší branky. Z další naší ani soupeřovi snahy již žádný gól nepadl.

Postoupili jsme tedy z druhého místa a čekal nás boj o třetí místo s týmem z Mladé Boleslavy. V šatně jsme si řekli, že pokud nezačneme více střílet nemáme proti Boleslavi mnoho šancí. Přeci jen v zápase se Slavií jsme moc střel na brankáře nevyslali. Naši hráči si zbytečně dlouho hráli s míčkem a hledali stále lepší místo na střelu.

GO-GO Horšovský Týn - Mladá Boleslav 2:1

Do zápasu jsme šli s patřičným respektem. Mladá Boleslav ve své skupině porazila své soupeře 7:0 a 5:0. Se Spartu prohrála 3:5 po vyrovnaném zápase. Zápas to byl velmi pěkný. Šance se střídali na obou stranách. Naši kluci se poučili a začali více střílet. V prvních 5-ti minutách jsme dokonce šli dvakrát sami na brankáře, ale Jonášek i Luky se místo střeli pokusili nejdříve položit brankáře a pak zakončit, ale ani jednomu klička nevyšla. Do vedení jsme nakonec šli přeci jen my. To když Robík zachytil rozehrávku soupeře, obešel útočníka a střelou z půlicí čáry trefil malý prostor mezi brankářem a tyčkou. Během chvilky vznikla hromada těl všech našich hráčů na hřišti při oslavě vedoucího gólu. Soupeř bohužel rychle srovnal. Zápas byl opravdu velmi napínavý. Kluci hráli moc dobře a makali jak se má. Myslím, že i diváci byli spokojeni. Tři minuty před koncem zatáhl míček Jonáš Kreysa při mantinelu a přihrál před bránu Lukášovi Királovi. Ten nádherně trefil míček letící těsně nad palubovkou a zvýšil na 2:1. Oslava gólu byla opět obrovská. Tento výsledek se již neměnil a my jsme mohli oslavovat pohár za třetí místo. Ubránili jsme i dvě oslabení, to byl vyloučen nejdříve Hunsdorfer a ve druhé části Herzer.

Krom poháru za třetí místo pro náš tým si odvezl Martin Popovič cenu pro nejlepšího brankáře turnaje.

Sestava:

Popovič - Hunsdorfer, Málek, Hencl, Kreyse, Királ, Kmetík, Westerdijk, Herzer, Kastelič.