Dorost 24.11.2013

V neděli 24.11.2013 jsme pořádali další kolo dorostu v hale Jiskry Domažlice. Čekaly nás týmy z čela tabulky FBC Plzeň, Kerio Plzeň, Slavia VŠ Plzeň. Martin Bašta ze zdravotních důvodů a Martin Vnenk z důvodu přetlaku brankářů nemohli hrát a patří jim dík za to, že se postarali o stolek časoměřičů a zapisovatelů.

Ve 13:00 nás čekal první zápas proti FBC Plzeň.

GO-GO – FBC Plzeň B 9:4 (0:1,1:1,8:2) střely 24:22

Není to tak dávno kdy jsem se v dorostu s tímto soupeřem potkali a náš poslední vzájemný zápas jsme si všichni dobře pamatovali . Plzeň nepřijela v plné sestavě a i proto nám přišel tento soupeř, tento hrací den nejhratelnější. První dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas.Škoda byla, že naši útočníci 2 x netrefili prázdnou branku, kdy se už brankář FBC nestihl přesunout na druhou tyčku. Do třetí části jsme šli za stavu 1:2 pro Plzeň. Řekli jsme si, že pokud budeme hrát tak jak dvě předchozí třetiny, tak je velká šance, že urveme tento den vzácné 3 body. To jsme ale netušili, že během této části nastřílíme 8 gólů.

GO-GO – Kerio Plzeň 3:10 (2:3,1:3,0:4) střely 16:26

Proti tomuto soupeři jsme zvolili(jak jí nazvali kluci) spací taktiku.Dokonce jsme šli ve třetí minutě do vedení.Naší hlavní slabinou bylo pozdní přistupování k hráčům a díky těmto chybám jsme dostávali vcelku dost branek.Po druhé části jsme prohrávali 3:6. Což nebyl výsledek s kterým by jsme byli na konci zápasu úplně nespokojeni.Domluvili jsme se, že přejdeme ze „spací“ hry na trošku aktivnější, ale během prvních 8-mi minut jsme nevstřelili žádný gól a Kerio nás v posledních 4 minutách ztrestalo 4 góly, kdy už jsme trošku rezignovali na výsledek. Po zápase jsme moc nadšeni nebyli. S odstupem času a když víme jak jsme dokázali odehrát poslední zápas, jsme možná mohli zápasi odehrát trošku jinak. Jestli bychom ale byli úspěšnější, lze těžko říct.

GO-GO - Slavia VŠ Plzeň 6:1 (1:0,1:1,4:0) střely 22:23

Slavia měl být, tento hrací den,náš nejtěžší soupeř. Tým, který až do tohoto dne neprohrál žádný zápas, si podle mého názoru do 6-té minuty poslední třetiny vůbec nepřipouštěl, že by mohl s námi prohrát. Naši kluci ale od začátku zápasu hýřili pohybem, hned v prvních minutách si vytvořili dostatek šancí a určitě svou hrou vzbudili respekt u soupeře.Naši hráči působili na hřiště uvolněně, hráli bez zbytečného strachu a když už se něco nepovedlo, tak byl v bráně připraven skvěle chytající Honza. Šlo nám to tak nějak s lehkostí. Když jsme po druhé třetině stále vedli o jeden gól, tak to pro nás byl vynikající mezivýsledek.Stále jsme si tvořili dostatek příležitostí a byli jsme více než jen vyrovnaným soupeřem. V sedmé minutě, ve vysokém tempu hry, Slavia pokazila své střídání, kdy se míček dostal k její střídačce a do hry zasáhli hráči, kteří právě střídali,aniž by počkali na dostřídání svých spoluhráčů a tím nám darovali přesilovou hru.V početní výhodě jsme během 30-ti sekund vstřelil náš 3-tí gól a tímto jsme zápas zlomili v náš prospěch. Během další minuty jsme zaskočeným slávistům vstřelili další gól. Do konce zápasu další dva a mohli jsme začít slavit cenný skalp.Radost byla velká

Super zápas se super výsledkem. To ale znamená, že bychom měli přehodnotit naše plány pro letošní ročník dorostenců. Poslední naše výsledky (výhra nad Sokolovem,Rokycany,FBC,Slavií a remízou s Tachovem a Klatovy) nás zavazují k dohrání sezóny v podobném stylu. I naši fanoušci začínají být náročnější a asi už je neuspokojí nějaká těsná prohra s těžkým soupeřem  .

Sestava – gólmani – Fousek, Baštura hráči – Kmetík, Hunsdorfer, Hencl, Kreysa, Westerdijk, Vraštil, Kuneš, Tomášek, Ševčík, Baar, Málek, Havlíček

Sepsal: Karel Hencl