25.1. Elévové

25.1.2009 pořádal florbalový oddíl GO-GO Horšovský Týn 4. kolo ligy elévů ve sportovní hale Jiskry Domažlice.

V prvním zápase ve 14.00 nás čekal tým FB Hurrican Karlovy Vary. Z minulých zápasů víme, že tito kluci mají obránce s tvrdou a přesnou střelou. V tomto zápase, ale úřadoval hlavně hráč číslo 7, Horký Miroslav, kterého sice z minulých kol velmi dobře známe, ale stále se nám nedaří ho v našem obraném pásmu uhlídat. Už v první třetině bylo znát, že Hurricani se na tohoto hráče mohou spolehnout, 2 góly nám vstřelil a u jednoho asistoval. Problém byl, že nám tento rychlý hráč velmi často utíkal po tom, co nám Hurricani odebrali míček při našem útočení a vyslali tohoto hráče na rychlý brejk. Úplně stejně se vyvíjela i druhá třetina hráč číslo 7 - 2 goly a na jeden nahrál. Do třetí třetiny jsme nastoupily za stavu 0:6. Našim úkolem bylo vstřelit nějaký gol a žádný už nedostat. Bohužel jsme obdrželi branku hned v 37 sekundě. Ve druhé minutě konečně přišel gól i z našich florbalek a to když po přihrávce Martina Herzera skóroval Lukášek Királ. V čase 4:42 navýšili Hurricani svůj náskok na 7 gólů. Následující vhazování na středovém kruhu vyhrál Matěj Hencl, míček dostal Jonášek Kreysa a ten pěknou střelou tahem snížil na 2:8. Poslední slovo v zápase měl opět Horký z Varů který v sedmé minutě stanovil konečné skóre 2:9 v náš neprospěch.

V dalším zápase nás čekal tým FBC Plzeň. Věděli jsme, že tento soupeř je pro nás ještě těžší než Hurrican. Tato soutěž je určena pro chlapce ročník narození 97 a mladší. Zatímco Hurricani mají v základní sestavě 4 kluky ročník 97 a ostatní 98, Plzeň má v základní sestavě 10 kluků ročník 97. To už je rozdíl znatelný v rychlosti, tvrdosti střelby, důrazu i přehledu na hřišti. Do zápasu jsme šli s tím, že budeme poctivě hrát v obraně tak, aby se nestávalo stejně jako v předchozím zápase, že nám hráči utíkali samotní na našeho brankáře. A naopak se spíše budeme sami snažit vysílat naše utočníky do rychlých brejků. Zápas začal velmi vyrovnaně. Naši hráči se dokonce usídlili na soupeřově půli. Bohužel opět zapomněli na zadní vrátka a ve druhé minutě nám utekl soupeřův utočník a potrestal naší chybu prvním gólem. Po této akci jsme si připoměli, že musíme být hodně ostražití v obraně, aby se už nestalo, že nám někdo uteče. Zbytek této třetiny byl velmi vyrovnaný a nám chybělo trošku štestíčka, abychom překonali brankáře Plzně. Na naší straně perfektně zachytal brankář Tomášek, který předvedl některé opravdu výstavní zákroky. Stejně se vyvíjely i další 2 třetiny, kdy jsme v každé obdrželi po jednom gólu, ale Plzeňského brankáře se nám nepodařilo překonat ani jednou. Zápas jsme prohráli 0:3, ale naši kluci odehráli s Plzní velice vyrovnaný zápas a proto jsme s tím, jak tento souboj probíhal, spokojeni.

V posledním zápase nás čekala Slavia VŠ Plzeň. Proti tomuto soupeři jsme si věřili i přestože jsme je v minulém kole porazili těsně 1:0. Celé dva měsíce od posledního kola jsme poctivě trénovali. Do tohoto zápasu jsme, na rozdíl od předchozích dvou, nastoupili v kompletních 3 řadách. Hned první nastupující pětka rozvlnila síť za brankářem Slavie z florbalky Jonáška Kreysy. Tento gól rozhodčí nakonec neuznal pro postavení našeho útočníka v malém brankovišti. Všechny 3 pětky ale pokračovaly v okupování obrané půlky soupeře. Prvního gólu jsme se dočkali v čase 3.25 když skóroval Matěj Hencl po přihrávce Robíka Hunsdorfera. 20 sekund poté přidal další gól Jonášek Kreysa po přiťuknutí Hencla. Na konečných 3:0 v první třetině zvyšoval opět Kreysa po samostatném úniku od půli hřiště. Ve druhé třetině jsme dali pouze jeden gól. Skóroval Martin Bašta střelou z dálky po zpětné přihrávce Vojty Vychpopeně. Ve třetí třetině jsme přidali další 3 góly. Hned 6 sekund po uvodním hvizdu vstřelil branku Kreysa po přihrávce Honzíka Málka. Tato pětka zůstala na hřišti ještě chvilku a po 24 sekundách pěknou střelou tahem opět skóroval Kreysa po přihrávce Hencla. Na konečných 7:0 (5-tým golem v zápase) dával v čase 6:52 opět Kreysa po přihrávce Davídka Fischera.

V tomto kole jsme si splnili pouze jeden ze dvou plánů pro tento rok a to porazit v každém kole tým Slavie Plzeň. Druhý plán porazit aspoň jednou tým Plzně nebo Karlových Varů se nám tento den nepodařilo splnit. Určitě to ale zkusíme při dalším kole, které se bude konat v Plzni v hale Slavie Plzně. Naší předností v týmu elévů je, že máme dva velmi dobré brankáře Martina Popoviče a Josefa Tomáška, kteří oba předvádějí v brance vynikající výkony. Dále v této věkové kategorii máme širokou soupisku hráčů a dokážeme ke každému zápasu postavit minimálně 2 vyrovnané pětky i když nám pár hráčů chybí z důvodu nemoci a nebo z jiných příčin. Do dalšího roku samozřejmě plánujeme naší účast opět v této soutěži elévů, kde máme oproti týmu Plzně a K. Varů tu výhodu, že krom dvou hráčů můžou v této soutěži naši kluci hrát ještě další 2 roky a Ti mladší dokonce i více jak 3 roky.