Elévové 30.10. a 13.11.2011

V sobotu 30.10.2011 jsme vyrazili k prvnímu hracímu dni v soutěži elévů našeho kraje do Karlových Varů, kde nás čekali hned čtyři soupeři. Na naší hře bylo znát, že kluci neví co mají od protihráčů očekávat. Soupeře jsme neznali a cizí prostředí asi taky na klidu moc nepřidalo (rozhodně trenérovi ne). Kluci sice dodržují florbalové rozestavení a obranné i útočné pokyny plní, ale trénink s kamarády doma je jedna věc a hra proti cizím klukům, kteří nám chtějí nasázet co nejvíc gólů je věc druhá. Nedá se říci, že by nefungovala týmová hra, ale díky nakupení individuálních chyb se ostřílenější soupeři rychle dostávali ve skóre do vedení, ať už se jednalo o hráče Keria, Karlových Varů či FBC Plzeň. Jediný koho jsme přehrávali, byli protihráči ze Sokolova, nad kterými jsme nakonec zvítězili 2:0. Další výsledky Karlovy Vary - GO-GO 9:1, Kerio - GO-GO 7:2, FBC - GO-GO 13:3. Důležitější než výslekdy jsou z prvního dne pro kluky i trenéra nabyté zkušenosti a po všech zápasech hlavně dobrá nálada.

Druhé kolo ligy elévů se hrálo 13.11.2011 v Sokolově.
Soupeři už nebyli tak velkou neznámou a od začátku se to na naší hře projevovalo. První zápas se Sokolovem probíhal na polovině protihráčů, jediný z našich, kdo si opravdu nezahrál byl brankář, protože sokolovští se na naší polovinu dostali přesně třikrát a to až ve druhé půli utkání. A tak se kluci na začátek namlsali výhrou 8:0. Do druhého zápasu jsme nastoupili v letošní sezóně poprvé proti Slavii Plzeň. První polovina utkání opět probíhala víceméně u soupeře a přes mnoho střeleckých pokusů se nám nepodařilo skórovat. Na začátku druhé půle udeřila Slavie a ze tří útoků třikrát skórovala. Do konce utkání jsme stihli jen jednu gólovou trefu, bohužel před koncem soupeř zakončil přesně ještě jenou a zápasový účet 4:1 v náš neprospěch plně nevypovídá o průběhu. Třetí zápas proti Karlovým Varům jsme se snažili nepřipustit debakl z prvního zápasu proti tomuto soupeři (9:1). Výsledek 7:1 nevypadá o moc lépe , ale K.V. si rozhodně jenom nezastříleli na naši branku. Je ale vidět větší sehranost, schopnost řešit rychle dorážky před naší brankou a v neposlední řadě i větší individuální šikovnost některých hráčů soupeře. K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti zřejmě nejsilnějšímu soupeři FBC Plzeň, ale v průběhu zápasu jmse byli rovnocenými partnery FBC. Přibližně čtyři minuty před koncem byl stav utkání stále 2:2. Potom jsme ale dostali jeden velmi nešťastný gól a v následující powerplay jsme sice vyvinuli tlak na branku soupeře, ten ale i přes to dokázal skórovat do odkryté branky a zvýšit tak na 4:2. V konci utkání se kluci už nedokázali psychicky vzepřít a ještě dvakrát inkasovali. Závěrečné skóre Fbc Plzeň - GO-GO 6:2.
Chci poděkovat všem klukům za parádní hru a fanouškům za perfektní podporu.
Třetí kolo soutěže se hraje v neděli 20.11.2011. Tímto si dovoluji pozvat všechny fanoušky do haly Jiskry Domažlice.

Sepsal: Petr Plášil