Elévové 19.1.2013


Tak ještě zpravodajství od našich nejmladších. V Sobotu jsme vyrazili k dalšímu kolu soztěže elévů do Plzně. </p><p>

V prvním zápasu nás čekal nejsilnější soupeř FBC Plzeň(modří) a opět se potvrdilo že v prvních zápasech dne spíme, ať se vstává v šest nebo v devět. Soupeř po pár minutách vedl už 2:0, kluci ale po přestávce začli běhat, bohužel četnost a přesnost střelby se moc nezlepšila a konečný výsledek 6:3 tak nebyl ani překvapením ani úplně dobrým začátkem dne. 

Po jednozápasové přestávce jsme vyrazili na áčko Slavie VŠ Plzeň, s tímto týmem to bylo první měření sil v letošním ročníku, takže trocha očekávání a napětí co druhý velkoklub z Plzně ukáže. K naší radosti nic moc a myslím že výsledek 8:0 překvapil, nás samozřejmě příjemně. Střelba i obranná činost byli tentokrát v pořádku.

Viděli jsme i příjemnou ukázku fér hry ze strany Slavie. Když plzeňský trenér za pro slavii nepříznivého stavu sám upozorňoval rozhodčí, že jimi vstřelený gól nebyl v souladu s pravidly. 

Třetí tým se kterým jsme v sobotu změřili síly byli FBC Plzeň(modří)/v prvním zápase to byli bílí, v prvním odstavci je chyba/. Plzeňští od začátku ukazovali že nebudou tak snadným soupeřem jako Slavie, ale po několika šancích na obou stranách a úporné oboustrané obraně se nám podařilo ze standartní situace a rozehrávce téměř o půlky vsítit branku a poločas skončil 1:0, druhá část utkání už byla na obou stranách představením brankářů a obran, útočníci měli v tomle zápase opravdu těžkou práci. Jak se nakonec ukázalo o výsledku rozhodla standartní situace z první půlky. Zápas byl ale oboustraným soubojem s vynikajícím nasazením až do konce. 

Čtvrý zápas dne a Slavia VŠ Plzeň opt, po prvním zápase s áčkem a celodením sledování soupeřů jsem byl v klidu a věřil že kluci podají dobrý výkon a výhrou si zajistí druhé místo v turnaji. Opět se podařilo plnit všem svoje úkoly na hřišti. Výsledek posledního zápasu 6:1.

Snad kromě prvního zápasu pro sobotu platí pochvala.

Naši obránci už dokážou včas přistupovat k míčku, rychle rozehrávat a pokrokem je podpora útoku střelami od poloviny což je pro ofenzivní hru důležité.

Útočníci jako tradičně napadají soupeře při jeho rozehrávce v rozích hřiště a zlepšením je dorážení a clonění v oblasti okolo malého brankoviště.

Oba centři jsou schopni vypomoct obraně a dobře i zatáhnou k soupeřově báně.

A nakonec oba brankáři taky předvedli pohodový výkon bez chyb a některé zákroky opravdu dokážou diváky zvednout z laviček.

Takže zase jedna vydařená sobota a sssssssssstříbrná.

Výsledky

1.FBC Plzeň bílí

2.Go-Go FBC Horšovský Týn

3.FBC Plzeň modří

4.Slavia Plzeň

5.Slavia Plzeň opt

FOTO

Sepsal: Petr Plášil