14.2. Elévové

Našim prvním soupeřem byl tým Hurrican Karlovy Vary. Jelikož i náš tým byl trošku postižen chřipkovou epidemií, bylo nás 9 hráčů do pole + 2 brankáři. Abychom měli dvě kompletní pětky, vzal po půlroce florbalku do ruky i náš brankář Pepča Tomášek. Před zápasem jsme se domluvili, že se budeme snažit trošku šetřit síly, protože v neděli čeká většinu kluků turnaj přípravek právě v Karlových Varech.

Od začátku zápasu, ale bylo vidět, že kluci mají dnes formu a mohli by Karlovaráky značně potrápit. Ve čtvrté minutě otevřeli skóre Karlovy Vary. Na tento gól odpověděl v páté minutě Martin Bašta. Když David Fischer rozehrával standartku z rohu, na středu rychle sklepnul míček Királ na obránce a Bašta se střelou z půlky nemýlil. Hurricani ale navýšili hned v další minutě na 2:1. Do druhé třetiny jsme trošku přehodnotili situaci a opustili jsme spíše obranou hru z první třetiny. V této třetině nepadl žádný gól, ale bylo vidět, že síly jsou na hřišti vyrovnané. V padesáté sekundě třetí třetiny našel perfektní přihrávkou z rohu Fischer volného Vojtu Vychopeně před brankou a ten nedal brankáři šanci. Zápas byl srovnán na 2:2. V tu chvíli jsme všichni ucítili příležitost konečně v tomto roce získat skalp Hurricánů. Hned v následujícím střídání po 18 sekundách rozvlnil síťku za zády brankáře Karlových Varů po přihrávce Kreysy Josef Tomášek, který ukázal, že toho moc z florbalového umění nezapoměl i když od letního soustředění trénuje jen v brankářském. Ve čtvré minutě si Kreysa s Tomášlem role vyměnili a stav byl 4:2. Po tomto góle si Vary vzali time-out. My jsme se rozhodli, že nebudeme stavět na závěr zápasu žádnou specielní formaci. Ale Vary hned v čase 4.25 snížili na 3:4 a to jsme si vzali time-out my. Rozhodli jsme se, že tento, pro nás velmi dobrý výsledek, musíme udržet. Postavili jsme specielní pětku, která měla hlavní úkol nepustit soupeře do žádné šance. V posledních dvou minutách se hra odvýjela hlavně ve středu hřiště a spíš naši hráči měli pár šancí zvýšit náskok proti už hodně útočné hře Hurricanů. V závěru jsme netrefili prázdnou branku soupeře. T přesto jsme mohli slavit vítězství 4:3.

V dalším zápase nás čekala Slavie Plzeň. Víme, že pokud se tito kluci chytnou hned na záčtku zápasu, tak se stávají velmi nepříjemným soupeřem. Bohužel právě první gól v tomto zápase vstřelili hráči Slavie. Hned v první minutě jejich utočník trefil horní roh branky nádhernou střelou z otočky u mantinelu. Po tomto gólu začalo marné dobívání plzeňské branky. Naši kluci nedařilo se prostřelit nebo projít pevnou obranou. Slavie dokonce ještě párkrát zahrozila z rychlých protiútoků. Naštěstí v sedmé minutě se konečně podařilo odpoutat od obránců Királovi, kterého našel pěknou přihrávkou Vychopeň a srovnal na 1:1. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že chceme zápas rychle otočit a udělat si náskok, tak abychom mohli ve třetí třetině trošku odpočívat na zápas s FbC, který následoval hned po tomto. Slavia byl dnes velmi dobrý soupeř a určitě nám nechtěl dát nic zadarmo. V této třetině nakonec skóroval pouze Királ, když zachytil brankářem vyražený míček a nedal mu střelou pod víko šanci. Stejně se vyvíjela i třetí třetina. Ve třetí minutě přišla standartka Slavie, když nedovolenou rozehrávkou tahem skóroval soupeř. 2:2. Rozhodčí neakceptoval naše protesty a gól uznal. Samozřejmě kluci se zlobili, že gól byl nepoctivý. I já jsem se nechal trošku unést a rozhodčímu jsem mezi čtyřmi oči řekl, že mám velkou chuť halu opustit a jet domů. Po zápase jsem se samozřejmě omluvil. Chuť vyhrát tento zápas byla veliká. Naštěstí v páté minutě přišla naše standartka. Trošku jsem popohnal kluky s rozehrávkou a Jonášek propálil střelou příklepem právě zaklekávající zeď i brankáře. Výsledkem 3:2 tento zápas skončil.

Ihned jsme nastupovali na třetí zápas s FBC Plzeň. Doplnili jsme jen rychle pití a šli pomalu na zápas. Domluvili jsme se, že nebudeme atakovat obránce Plzně a budeme spíše šetřit síly a poctivě bránit od půlky hřiště. Jakmile se dostane míček k brankáři nebo obránci, ten vyšle našeho útočníka na rychlý brejk. Tato taktika nám skvěle vycházela po celý zápas. V první třetině nepadl žádný gól. V čase 6.10 se k míčku před brankou dostal Fischer, ale při snaze rychle zakončit trefil florbalkou dosti neštastně soupeře a rozhodčí udělil asi první 5-ti minutové vyloučení v této sezoně. Nevýhodou takového vyloučení je, že se neruší ani při obdrženém gólu. Jelikož jedna třetina v soutěži elévů se hraje na 7 minut čistého času, bylo jasné, že skoro celou druhou třetinu odehrajeme v oslabení. Bránili jsme v celku dobře a střeli z dálky, které prošli přes naše 4 hráče velmi dobře pokrýval brankář Martin Popovič, který pak dával aspoň trošku odpočinout našim hráčům dlouhými výhozy. Nakonec Plzeň ve třetí minutě přeci jen početní výhodu využila a otevřela skóre na 1:0. Oslabení jsme pak dohráli už bez gólu a v páté minutě se síly na hřišti vyrovnaly. V šesté minutě srovnal Királ po přihrávce Vychopeně. I přestože byla šance otočit tento zápas a vyhrát, nezměnili jsme taktiku ani ve třetí třetině. Přeci jen nás v neděli čeká težký turnaj a síly bylo třeba šetřit. Takže jsme poctivě bránili a snažili se spíše využít nějakou samostatnou akci. Ve 4-té minutě se ale naši útočníci i s centrem nechali trošku unést šancí zvýšit na 2:1 a Plzeň se dostala do rychlého protiútoku po středu hřiště a šla do vedení 2:1. V poslední minutě jsme přeci jen zkusili změnit taktiku a zkusit srovnat, ale nepodařilo se nám sebrat obráncům Plzně míček. GO-GO – FBC Plzeň 1:2.