15.2. Přípravka - turnaj v K. Varech

V prvním zápase nás čekal tým USK Ustí nad Labem. S tímto mužstvem jsme se potkali již loni na turnaji přípravek v Benešově a proto jsme věděli, že to určitě nebude jednoduchý soupeř. I přesto, že jme se v obou poločasech snažili jak to šlo, dát gól se nedařilo. Většina našich střel lítala kolem branky a čím více se blížil konec zápasu, tím více byli naši hráči nervoznější a gól ne a ne přijít. Bohužel se podařilo skórovat týmu Ustí a tento zápas jsme prohráli 0:1.

V dalším zápase základní skupiny nás čekal tým Black Angels. S tímto oddílem jsme se loni už také utkali na turnaji v Praze. Věřili jsme si a chtěli jsme tento zápas vyhrát. Protože jsme věděli, že do play-off by bylo určitě lepší postoupit z prvního místa a pak by nám byl soupeřem čtvrtý tým druhé skupiny. Bohužel i v tomto zápase jsme prohráli a to 1:3. Do vedení jsme šli ve třetí minutě první půle z hole Kreysy. Pak opět následovala nepřesná střelba a hrozná dřina v rozích a za brankou soupeře než jsme si vytvořili nějakou šanci. Naopak soupeř se s nějakou kombinací moc nezdržoval a snažil se vypálit na branku pokaždé, když se dostal k míčku. První gol do naší branky přišel ještě v první půli od nejlepšího střelce základní části, když ze středové čáry krásně zavěsil pod horní tyč. Že tato jeho střela nebyla náhodná jsme se přesvědčili ještě 2 sekundy před koncem zápasu, když navyšoval na 3:1 pro Black Angels. Podobných golů nastřílel ještě mnoho v dalších zápasech tohoto turnaje.

Pokud jsme chtěli postoupit ze základní skupiny do dalších bojů do haly v Karlových Varech museli jsme porazit tým FBC Plzeň. Zápas se nám perfektně vyvedl a po první třetině jsme vedli 3:0. Góly dávali 2x Királ a 1x Vychopeň. Do druhé třetiny jsme nechali odpočinout některé hráče, kteří měli v nohou i sobotní zápasy z ligy elévů, a příležitost konečně dostali na jejich prvním turnaji i nováčkové v našem týmu Maruška Kundrová, Danielka Lehmanová a Adam Čejka. Ve druhém dějství se ještě jednou prosadil Vojta Vychopeň a konečně jsme měli na kontě první vítězství.

Ve čtvrtém zápase nás čekal soupeř ze sousedství. Jiskra Domažlice. Samozřejmě i v tomto zápase jsme udělali vše proto, abychom vyhráli a postoupili do play-off z co nejlepšího místa. Strhnout vedení na naší stranu jsme se snažili co nejdříve a opět se nám vydařila první půle, když jsme vstřelili 3 góly. Dvakrát Kreysa a jednou Vychopeň. Na začátku druhé části přidal tvrdou střelou příklepem čtvrtý gól Hunsdorfer a pak dostali co nejvíce prostoru na hřišti opět naši nováčkové. Další z těch zkušenějších se začali na lavičce soustředit na play-off.

V základní skupině jsme skončili na třetím místě a tudíž jsme věděli, že po přesunu do Karlových Varů nás bude čekat druhý tým skupiny A, která odehrála svou základní část ve Varech. Před začátkem play-off ještě byla pro zpestření soutěž trenérů a diváků v nájezdech o láhev becherovky, ale naši trenéři nedokázali juniorskou brankářku Hurricánů překonat. (pozn. redakce: "Jak jinak.")

Po odehrání zápasů o desáté místo a zápasu mezi prvním ze skupiny A a čtvrtým ve skupině B na nás čekal zápas o semifinále se Startem Nusle. Všichni jsme ještě měli ve vzpomínkách náš vzájemný zápas z loňského roku, když jsme se Startem prohráli ve finále turnaje v Praze po nájezdech.
Naštěstí tento zápas nebyl tak vyrovnaný jak jsme čekali. Trošku klidu nám přidala svým prvním gólem Michaela Urbanová, která náš tým posílila pro tento turnaj z našeho dívčího týmu. První část skončila 1:0 a bylo jasné, že Nusle nám tento zápas nedarují lehce. Ve čtvrté minutě druhé půle trefil pěkně míček těsně nad paluboovkou Vojta Vychopeň a vedli jsme 2:0. Na našich fanoušcích byla vidět velká nervozita. Uklidnění přinesl až třetí gól, který vsítil Jonášek Kreysa. Zápas jsme vyhráli 3:0 a postoupili do semifinále.

V semifinále na nás čekal první tým skupiny A - Mocní Tuleni Podbořany. Tento tým určitě vyžadoval respekt, protože v základní části vyhrával rozdílem pěti i šesti gólů. V první půli jsme sice měli dosti šancí, ale góly vstřelili Tuleni. Do druhého dějství jsme vstupovali s mankem 2 gólů (0:2). Když se jednou soupeř lechce obtočil kolem našeho obránce a skóroval a po druhé se přesně do růžku trefil útočník z velkého úhlu od mantinelu. Do druhé půle jsme hru stáhli pouze na 7 hráčů, když vždy rychle střídal pouze jeden útočník a jeden obránce, tak abychom zůstávali stále v tempu. Ze standartní situace snížil Mathias Westerdijk na 1:2 a snažili jsme se ještě rychle srovnat. Před standartkou z rohu v naší obraně si vzal soupeř time-out. Po rozehrání dost nešťastně proběhl míček po brankové čáře až na druhou stranu branky, kde ho tečoval do naší branky buď náš obránce nebo útočník Podbořan. Tento zápas jsme prohráli 1:3 a v našem týmu zavládlo zklamání.

Čekal nás ještě zápas o třetí místo. Další semifinále rozhodlo, že se opět utkáme s USK Ústí nad Labem. Rozdíl mezi čtvrtým a třetím místem je velký a proto oba týmy do tohoto zápasu daly všechny zbylé síly. V první části skóroval tým Ústí 0:1. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že musíme srovnat stůj co stůj. Po třech minutách zápasu jsme si vzali time-out a hru stáhli opět jen na 7 hráčů. A opět začalo dobívání soupeřovi branky. Po 3 minutách obléhání obraného pásma Ústí se trefil Vojta Vychopeň po přihrávce Lukáše Királa a zápas byl srovnán 1:1. Takto i skončil a o poháru za třetí místo musely rozhodnout nájezdy. Dle pravidel soutěže museli trenéři vybrat 5 hráčů. Po hodu mincí jsme měli právo si vybrat zda půjdeme na nájezdy první a nebo druzí. Vybrali jsme si, že chceme jít jako druzí a soupeř zvolil branku na kterou se pojede. Při poradě před trestným střílením jsem se zaptal kluků, kdo si věří. Krom dvou se přihlásili všichni. Nakonec jsme určili, že první půjde na nájezd Kreysa, pak Királ, Vychopeň, Hunsdorfer a poslední Hencl i přesto, že ten patřil mezi dva co ruku nezvedli. V prvním nájezdu Ustí dalo góla, Kreysa trefuje nohu brankáře. Druhý nájezd neproměňuje ani soupeř ani Királ. Třetí nájezd útočník Ústí zvyšuje na 2:0 a na nájezd se staví Vychopeň a vrací nám perfektně zvládnutou kličkou naději. Na třetí série dostal brankář Tomášek radu, aby si vyjel co nejdále ve velkém brankovišti proti hráči USK. Tomášek chytá a nastupuje Hunsdorfer, ten se velmi rozvážně přiblížil až k velkému brankovišti a pak nekompromisní střelou do růžku srovnává na 2:2. Páté nájezdy možná rozhodnou - kličku a střelu soupeře likviduje Tomášek, na rozhodující nájezd nastupuje Hencl, které ho jsme museli trošku uklidnit, pomalu se rozbíhá naznačuje kličku do leva a zavěšuje tahem do pravého horního růžku. Hráči se pomalu ztrácejí v hromadě těl. Oslava je obrovská!

Z Karlových varů vezeme pohár za třetí místo a medaile si odvezli:
brankář Josef Tomášek,
hráči Michaela Urbanová, Marie Škundrová, Daniela Lehmanová, Adam Čejka, Jonáš Kreysa, Lukáš Királ, Robert Hunsdorfer, Matěj Kmetík, Darek Kastelič, David Fischer, Vojta Vychopeň, Mathias Westerdijk a Matěj Hencl.

Pořadí na turnaji:
1. Black Angels
2. Mocní Tuleni Podbořany
3. GO-GO Horšovský Týn
4. USK Ústí nad Labem
Turnaje se zúčastnili ještě tyto týmy SSK Future, FB Hurrican Karlovy Vary, FBC Start Nusle, FBC Plzeň, FBC Měddm Mariánské Lázně, Jiskra Domažlice.