1. kolo juniorů – 5.10. Cheb

V této sezóně jsme do soutěží pořádaných ČFbU přihlásili další družstva z nichž jedno do 3. ligy juniorů, která se hraje společně v regionech Plzeň a Karlovy Vary. Soutěže se účastní junioři (ročníky 1989 a 1990), dorostenci (1991 a 1992) a nejstarší ročník starších žáků (1993) Kromě našich juniorů v této soutěži nastupují družstva Tachova, Chebu, Sokolova a Nýřan.

Na první dva zápasy v chebské hale, jsme vyrazili v hodně okleštěné sestavě kvůli zranění či hráčských a trenérských povinností některých hráčů. Výsledkem bylo pouze šest hráčů do pole a dva brankáři. Očekávalo se, že se vrátíme s „bohatými nadílkami“ od soupeřů, ale nakonec tomu bylo poněkud jinak. V prvním zápase proti nám nastoupilo družstvo Tachova. Zvolenou taktiku – pozorně bránit a čekat na „brejky“ – kluci perfektně dodržovali. Nástup soupeře se nám podařilo odrazit a postupem času se hra obou družstev vyrovnala, soupeř narážel na naší obranu, která bez váhaní zaklekávala do střel nebo hbitě odebírala míče, a brankáře Dufka, ze kterého byli útočníci soupeře doslova nešťastní. Po dvě třetiny zůstával stav 0:0. Dokonce se nám podařilo i zahodit trestné střílení, kdy na střelce – Dušana Boroše – „zívala“ prázdná branka a brankář ležel u druhé tyčky. Skóre otevřel prudkou střelu pod břevno Ondra Císler a vedli jsme 1:0. Nedlouho poté však došlo k chybě a Tachovu se podařilo po individuální akci překonat ze středu hřiště jinak bezchybného brankáře Radka Dufka. Skóre se již neměnilo a tak jsme si z prvního utkání naší „juniorky“ odnesli cenný a zaloužený bod za remízu.

Go-Go vs. FLK TJ Slavoj Tachov 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)

střely 27:35 (6:12, 11:12, 10:11), branky: Císler (Boroš)

přesilovky: 3:2

Ve druhém zápase nás čekal soupeř z Chebu. Z počtu hráčů vyplývající taktika zůstala stejná, nicméně oproti předchozímu utkání měl poněkud více ze hry soupeř. Do brány nastoupil zhruba po půlroční zápasové přestávce Michal Krátký. Kvalita soupeře byla víceméně srovnatelná, avšak chebští měli ve svém týmu více výraznějších individualit než Tachov. Utkání jsme opět zahájili vedením (David Korpáš), na které ale soupeř zareagoval ještě v první třetině. Vyrovnaný stav vydržel i ve druhé třetině, ale už byl patrný úbytek sil (obě utkání proti nám hrál soupeř s dvěma kompletními pětkami). Na začátku třetí třetiny soupeř zvýšil na 1:2 a naši hráči pomalu přestávali hrát, což vyústilo v další branku v naší síti a stav 1:3. Několik minut nato jsme dostali výhodu přesilovky, ale díky nepozornosti a nedůrazu soupeř v oslabení znovu skóroval. Vyloučený hráč vyrazil slavit se spoluhráči a „vykoledoval“ si trest v podobě vyloučení do konce utkání za opuštění trestné lavice v průběhu trestu, což nám mělo přinést další výhodu tentokrát v podobě pětiminutové přesilovky navíc. Tuto výhodu jsme opět zahodili, nejenže jsme žádný gól nevsítili, ale další jsme inkasovali. Po výměně brankáře se nám podařilo ještě korigovat skóre na 2:5, ale na víc už nám síly nestačily. Nepozornost a nedůslednost při přesilovkách, nepovedený den brankáře, ale zároveň i ubývající síly tak rozhodli v náš neprospěch. Soupeř vyhrál zaslouženě, ale z utkání naši hráči odcházeli se ctí nejen za výdrž a obětavost.

Go-Go vs. FbC Vulcane Cheb 2:5 (1:1, 0:0, 1:4)

Střely: 42:44 (9:13,10:17,23:14), branky: 2x Korpáš (Černý, Boroš), přesilovky: 6:0

Sestava : Dufek/Krátký - Popela, Císler, Černý, Boroš, Korpáš, Müller

Celkově však mohli být trenéři s předvedenou hrou za daných podmínek spokojeni stejně tak jako s jedním bodem do úvodu soutěže. Na další utkání jsme vyrazili v neděli 19.10. opět do Chebu, kde jsme se utkali s družstvy Nýřan a Sokolova. Bližší informace z těchto utkání přidáme v příštím vydání Zpravodaje. V listopadu se vydáme na dvě hrací kola – v sobotu 15.11. do Tachova, kde nás opět čeká Tachov a Cheb, v neděli 23.11. pak pořádáme v Domažlicích a soupeři nám budou družstva Nýřan a Sokolova (poslední a první tým soutěže). Zveme tedy všechny diváky do Domažlic na tato naše utkání. Jako malé lákadlo na gólové hody poslouží jistě výsledek zápasu s Nýřanami 15:7, který se nám podařilo vyhrát 19.10. v Chebu, ale o tom opravdu až příště.