Turnaj v Mladé Boleslavi

Dne 20. května se náš tým (vlastně jen torzo našeho týmu) účastnil turnaje v malém florbale (3+1). Ráno jsme měli sraz v 8:00 na autobusové zastávce v Horšovském Týně. Jako vždy naši hráči nezklamali a přišli pozdě. Tak jsme vyjeli do Mladé Boleslavi. V autobuse bylo docela veselo. V půl jedenáctý jsme byli v Praze. Přemluvili jsme automat na lístky a vtrhli jsme do metra. Byl čas na oběd. Zabrali jsme si kus vagónu a vybalili svačiny. Ti kteří měli se podělili s těmi co neměli a nebo byli donuceni se podělit. Cesta z Práglu do lágru (Mladé Boleslavi) byla utrpení. Rychlost autobusu se pohybovala mezi cyklistou na rotopedu a babetistou bez benzínu. Za pár hodin jsme byli na místě. Hned se ocitl první závažný problém. Nikdo nevěděl jakým směrem jít a hlavně v jaké škole se to hraje. Jediné co jsme měli, tak tušení, že se to hraje ve 3, 7 nebo 17 ZŠ. Ochotní domorodci nás nasměrovali k 7 ZŠ. V okolí školy se nic nedělo a procházející škodovkáři reagovali při dotazu na hru florbal, křivým úšklebem. Tak jsme tedy volali příteli na telefonu (Kokimu). Po docela dlouhém hledání jsme našli náš cíl (cca po hodině a půl) a nebylo to ani jedno z námi zamýšlených čísel ZŠ. Po přivítání nám přidělili šatnu, převlékli jsme se a už tu byl první zápas. Do branky se postavil Radek Dufek (to je nepodstatná informace, protože jiný brankář stejně nebyl k dispozici) a zbytek vyšel akorát na dvě lajny. První „útok“ Herian, Tanczoš a Gombár, druhý „útok“ Hencl, Pohanka a Kopecký. Náš první soupeř na tomto turnaji byl YOUNG SKILL, celý zápas jsme vedli, i když soupeř byl houževnatý a mi jsme měli za sebou dlouhou cestu, jsme nakonec zvítězili 7:4.

Young Skill – Fbc Go-Go 4:7

Góly a asistence: Pohanka (Kopecký), Pohanka (Hencl), Tanczoš (Gombár), Herian (Gombár), Kopecký (Pohanka), Gombár (Herian), Kopecký (Pohanka), Gombár (Herian), Tanczoš (Herian).

Paráda, tak jsme zašli do plzeňské hospody na STAROPRAMEN. Mrkli jsme se na první třetinu MS v hokeji a šli jsme se připravit na druhý zápas. Zápas českých hokejistů nás trošku rozhodil. Čekal nás silný soupeř. Byli to mladí kluci, ale z jejich zjizvených tváří šel strach. Navíc se tam prý ocitl i hráč z juniorské extraligy. Byl to tým z POLICE a rychle na nás vlítl. Prohráli jsme 5:4. Celý zápas jsme dotahovali po našich velkých chybách a přesto byl stav ke konci 4:4. Nu což, tak jsme dostali góla v poslední minutě.

Fbc Go-Go – Police 4:5

O branky a asistence se postarali Herian (Gombár), Pohanka (Hencl), Pohanka 2x bez asistence.

Do třetího zápasu jsme šli s tím, že k postupu stačí i remíza. Zápas se hrál v dobrém tempu, ale jako vždy jsme dostali prvního gól (bylo to už po třetí na tomto turnaji). KRIMISTOP TŘEBÍČ museli naplno bodovat, aby postoupili. Dlouho jsme dotahovali jejich náskok až se nám podařilo vyrovnat. Hned po vystřídání jsme, ale dostali gól a po dalším střídání další. Utkání skončilo 5:3 pro Třebíč.

Krimistop Třebíč – Fbc Go-Go 5:3

O góly se postaraly Kopecký, Gombár (Tanczoš), Gombár (Herian).

Takto skončil pro nás první hrací den docela smutně. V tabulce jsme skončily na nepostupovém třetím místě a to znamenalo jen boje o 9 až 12 místo. A tak jsme si večer šli spravit chuť hokejem. Dali jsme si nějaké to pivko a potom jsme šli hledat zábavu jinam. Zašli jsme do Mc Driveru na hambáče (skoro nás srazilo auto co jelo v protisměru). Tam nám byla doporučena diskotéka v "Bunkru", a doslova to byl bunkr. Šli jsme tam s úmyslem se dorazit. Naštěstí jsme cestou potkali příjemnou slečnu s nepříjemnou dogou, která nás doprovodila až před kryt. Co se nestalo, uvnitř jsme potkali dnešní soupeře, kteří stáli za naším vyřazením a nejen to, zabrali nám ubytovnu i místa na sezení. Naši hráči si řekli, že když jsme je neporazili ve florbale, tak alespoň v tom pití. Brzy jsme se s nimi seznámili a dohodli se na vzájemném pozvání na své turnaje. Ráno jsme hráli první zápas v 10:00. Kolem osmé jsme už byli všichni vzhůru kromě Honzy a Jakuba kteří přišli na pokoj hodně brzy ráno. Po dlouhém přemlouvání jsme je probudili. Dali jsme si snídani (hanáckou s rohlíkem a nutelou). Mezitím ještě Jakub šel probudit Honzu na záchod a mohli jsme vyrazit do haly. V prvním zápase nás čekal tým PILICH VIVATUS. Byl to těžký zápas, protože někteří hráči byli hodně unavení (Kuba a Honza).

Pilich Vivatus – Fbc Go-Go 1:5

Góly a asistence Kopecký (Pohanka), Gombár 2x bez asistence, Kopecký (Pohanka), Pohanka (Herian).

Další zápas jsme odehráli proti týmu TRPASLÍCI MB, při zápase jsme usnuli a vysoký náskok soupeře jsme již nestačili dohnat.

Fbc Go-Go – Trpaslíci MB 2:9

Góly dávali Kopecký (Pohanka), Hencl (Herian).

Poslední zápas jsme potřebovali vyhrát, abychom skončili aspoň na 9. místě. Jako každý zápas na tomto turnaji, jsme rychle prohrávali. Pohanka 30 sekund před koncem dával na 4:3, ale sedm sekund před koncem jsme neudrželi míček v soupeřově rohu a sekundu před koncem utkání jsme dostali gól na 4:4. Tak FBC GO-GO obsadilo nelichotivé 10 místo z 16 týmů.

Fbc Go-Go – Vodoměrky 4:4

Góly v posledním zápase Kopecký (Herian), Tanczoš (Gombár), Herian, Pohanka (Tanczoš).

Kanadské bodování na turnaji v Mladé Boleslavi týmu Fbc Go-Go

Příjmení
Góly
Asistence
Celkem
Pohanka
7
3
10
Gombár
6
3
9
Herian
3
6
9
Kopecký
6
1
7
Tanczoš
3
3
6
Hencl
1
2
3