Mladší žáci 1.10.2011

První turnaj letošní sezony mladších žáků pořádal náš klub. Jako svou domácí halu jsme vybrali halu v Domažlicích. I když jsme možná mohli zkusit pořádat ve Kdyni, kde jsme se v létě připravovali na soustředění.

GO-GO Horšovský Týn – TJ Sokol Sokolov 14:4 (4:1,5:1,5:2)

Před zápasem byli naši hráči nervozní. Hlavně tedy gólman, který nastoupil na svůj první turnaj. Naštěstí kluci hned od začátku začali rychle ohrožovat soupeřovu branku a šli jsme brzy do vedení. Sokolovu se podařilo vstřelit v první třetině gól přes naší děravou zeď ze standartky. Po zbytek zápasu bylo znát, že si kluci věří a hráli již hezky v klidu.

GO-GO Horšovský Týn – Slavia Plzeň 13:2 (3:1,4:1,6:0)

Hned v první minutě jsme prohrávali 0:1. Opět jsme obdrželi gól ze standartky. Zápas se nám podařilo ještě v první třetině otočit. Druhou a třetí třetinu už jsme ovládli a hráli jsme opět svou vcelku pěknou hru, kdy všichni hráči ukázali, že si s míčkem rozumí a vcelku nám to dohromady pěkně šlapalo. Akorát přesilovku jsme nesehráli podle mých představ.

GO-GO Horšovský Týn – Hurrican Karlovy Vary 5:4 (4:0,1:2,0:2)

Začátek zápasu nám vyšel skvěle. Nejlepší byla naše první třetina. Varští se v první části k ničemu nedostali. Ve druhé části jsme polevili, nevyužili jsme plno příležitostí k navýšení skóre, ale stále jsme si nepřipouštěli nějaké ohrožení. Ve třetí části důrazný útočník Varů vytáhl florbalkou míček z ruky našeho brankáře, který ho už měl pod kontrolu, a rázem to bylo 3:5. Soupeř ucítil šanci, my jsme se najednou začali bát o výsledek a hra kterou jsme předváděli celý turnaj byla najednou pryč.

Takže na prvním turnaji jme vyhráli všechny 3 zápasy a zaslouženě jsme si odvezli zlaté medaile. Škode jen, že nakonec to dopadlo tak, že se zúčastnilo poze 8 hráčů + brankář. Na střídání 3 obranců už jsme vcelku zvyklí a kluci v obraně už si toto hlídají sami. Ale točit 5 utočníků není moc ideální a dělá to vždy problém z rozestavěním hráčů po střídání.

Sestava: Baštura (G), Kmetík (C), Királ, Kreysa, Hencl, Kozák, Fischer, Westerdijk, Malý.

Omluveni: Tomášek, Kuneš, Ševčík. Ostatní nebyli zatím na zápasy nominování pro špatnou účast na trénincích.

Sepsal: Karel Hencl