Mladší žáci 24.3.2012

24.3.2012 jsme pořádali mladší žáky v Domažlicích.

Na tomto turnaji nás čekali soupeří z Domažlic, Sokolova a Karlových Varů.

Chtěl bych poděkovat Vendy Frčků, Monče Fischerové, Honzovi Šimůnkovi, Martinu Baštovi, Tomášovi Havlíčkovi, Stodymu na časomíře a všem co pomáhali ráno připravit halu a po zápase zase uklidit.

Z důvodu nemoci, neposlušnosti a u dvou hráčů pro mne z neznámého důvodu nás nakonec na turnaj vyrazilo pouze 7 hráčů + gólman. Do obrany jsme k Matějovi Kmetíkovi museli posunout Davida Fischera a Vojtu Kuneše do útoku nám tedy zbyli čtyři hráči Matěj Hencl, Jonáš Kreysa, Lukáš Királ a Matěj Ševčík. V brance se představil Dominik Baštura.

GO-GO Horšovský Týn– Jiskra Domažlice 16:1 (11:0, 5:1 zápas ukončen předčasně ve druhé třetině)

Buďto jsme měli my štěstí, že jsme dostali Domažlice nepřipravené na to co je čeká, nebo Jiskra měla smůlu, že na první zápas dostala zrovna nás, ale v dalších dvou zápasech ukázali Domažlice, že florbal hrát umí. A jako sousedovi z okresu jsme jim drželi palce.

V první minutě jsme začali vlažně. Pak se kluci dostali do tempa a v 8-mé minutě už vedli 9:0. V tuto chvíli jsme přehodili obránce s útočníkama, aby si to kluci také zkusili na jiných postech.

GO-GO Horšovský Týn – TJ Baník Sokolov 11:4 (6:1,2:1,3:2)

Obavu jsme před zápasem měli hlavně z toho, aby naši hráči vydrželi tempo hry po celý zápas. Protože Sokolov má velkou základnu hráčů a mohl hrát na 3 kompletní pětky.

Po první třetině, ve které jsme předváděli rychlý florbal s přesnými přihrávkami, jsme vedli 6:1. Zápas se pro nás vyvíjel dobře a proto jsme mohli hrát v klidu. Ke konci druhé třetiny a po celou 3-tí třetinu se zápas velmi přitvrdil. Možná mohli rozhodčí hned v začátku trestrat veškeré vrážení a to hlavně zákroky na hráče po odehrání míčku a závěr zápasu nemusel být tak vyhrocený.

Pro nás z toho vyplynuly dvě starosti 1) udržet hráče, aby neopláceli 2) snížit čas strávený na palubovce u těch lehčích na minimum, tak aby nedošlo k jejich zranění.

GO-GO – Hurrican Karlovy Vary 15:3 (3:2,6:1,6:0)

Před zápasem jsem řekl klukům, že už nemůžeme být hůř než první. Naše skóre bylo + 22 a to by nás Hurricani museli porazit o 17 gólů, aby nás předstihli (což v této soutěži ani nejde).

Zajímavostí je, že všechny 3 góly v naší brance skončili po tečích našich obránců. To se ale prostě občas stane a nedělali jsme si z toho nijak zvlášť těžkou hlavu.

Velmi pěkně odehraný zápas. Kluci se nebáli projít jeden na jednoho, naběhnout si na přihrávku, vyměnit si pozice, vrátit hru dozadu a zkusit další postupný útok. Pěkný.

Kluci určitě svým výkonem potěšili fanoušky a své kolegy z klubu.