Opengame Brno - mladší žáci


Ve čtvrtek 21.06.2012 v 11:50 se v  Domažlicích na nádraží sešlo 12 mladších žáků našeho klubu, aby ve 12:10 nasedli do vlaku směr Brno na dlouho očekávaný turnaj.

Cestu jsme začali stěhováním cestujících v rychlíku a rázem se nám uvolnila 2
kupé. To samé jsme úspěšně udělali v rychlíku Praha - Brno ( i když některým cizincům se zvedat moc nechtělo). Cestou panovala dobrá nálada a tu jsme si přivezli i do Brna.

Ubytovat ve škole jsme se mohli až v pátek, takže čtvrteční nocleh jsme měli zajištěn v hale Hatrricku Brno. Kluci cestou tramvají a pěšky pochopili, že některé věci mají od maminek nafasovány zbytečně a slouží jen jako závaží. Bohužel jsme cestou potkali asi prarodiče našich brněnských soupeřů, kteří nám již z dálky ukazovali směr dolů z kopce, ale po procházce dolů a nahoru jsme se vynořili 20 metrů nad touto povedenou skupinkou důchodců.
Spaní ze čtvrtka na pátek nestálo za moc, protože v hale byl hrozný hluk a ráno kolem 6:00 hodiny nás probudili hráči slovenského týmu, kteří si šli zastřílet na branku. Což bylo nepříjemné hlavně pro mne a Vítka, protože jsme u této branky spali.

Pátek byl náš první hrací den. Všechny věci jsme nastěhovali na Kounicovo koleje k našim fanouškům a byl čas na nějakou kvalitní snídani před těžkým hracím dnem. Dobrou volbou bylo Asia Bistro, kde na nás čekaly hamburgery z kvalitního masa, které nám dodalo potřebné živiny.

 GO-GO – FBC Orel Kelč 15:1

Soupeř nás trošku zaskočil, když nám hned po úvodním hvizdu vstřelil gól. Ale pak jsme měli zápas celou dobu pod kontrolou.

Po tomto zápase jsme šli na oběd. V restauraci jsem zjistil, že máme o jednoho hráče více. Ale bystřejší Martin Királ mne upozornil, že je to servírka, která má jen stejnou barvu trika jako naši kluci.

Na další zápas jsme se nemuseli stěhovat daleko. Hráli jsme hned kousek od první haly.

GO- GO – FBŠ Hattrick Brno "A" 13:0

Předváděli jsme pěkný florbal plný chytrých přihrávek. Smrtící pro Hattrick byly asi poslední dvě minuty první části, kdy jsme nastříleli asi 5 gólů.

Další zápas nás čekal těžký soupeř Viking group na druhé straně Brna. Zde se rozšířila naše skupina fanoušků na 6 členů  o rodinu Ševčíků.

GO-GO – Viking Group TJ Sokol Kobylisy 8:3

Po celou první půli velmi vyrovnaný zápas.V této menší hale nebylo moc prostoru, ale zápas jsme zvládli velmi dobře. Hodně času jsme  hráli v početní nevýhodě. Rozhodčí byli velmi přísní, ale na obě strany stejně.

Po tomto zápase jsme se přepravili na druhou stranu Brna. Rychle zaběhli na večeři a pak pro věci a nastěhovat se do školy. Večerka ve 22:15 a ve 22:30 jsme spali všichni jako zabití.

Ve druhý hrací den se nám o snídani postarala naše početní fanouškovská skupina.Trocha zdržení s přestupem na tramvaj (šalinu) zapříčinilo, že jsme spolucestující pobavili převlékáním ještě v tramvaji. Což bylo nejsložitější pro našeho gólmana. Zrychlený přesun ze zastávky do haly sloužil zároveň jako rozcvička (na tomto turnaji není povolená žádná čekací doba a pozdní nástup = kontumace).

GO-GO Horšovský Týn – Regionální výběr dívek 7:1

Tento výběr holek nebyl nijak lehký soupeř. Děvčata můžou startovat o jeden rok starší. Holky uměly velmi dobře zacházet s florbalkou a bylo vidět, že se snaží hrát hru jim určenou trenéry. Určitě rozhodla naše rychlost (tu jsme ještě v tomto zápase měli) a dobrá práce hráčů s míčkem.

Po tomto zápase jsme jeli na naší základnu do školy. Zašli jsme si na oběd a proběhla hodinka odpoledního neklidu.

Skupinu jsme vyhráli a čekalo nás první kolo play-off.

GO-GO Horšovský Týn – Black Angels Whitte 9:4

Soupeře pro toto vyřazovací část jsme se dozvěděli až v hale. Velké jméno ve florbale kluky trošku znervoznilo.  Ze začátku jsme byli  svázáni trémou. Po prvním gólu, ale přišlo uklidnění a brzy jsme vedli 4:0. Soupeř dokázal snížit na 4:2, ale my jsme zápas už nepustili. V závěru jsme dostali hodně hloupý gól, kdy se naši hráči věnovali místo hraní nefungující časomíře.

Po tomto zápase jsem udělal asi nejhloupější rozhodnutí a místo přípravy na další zápas jsme se zajeli vykoupat do bazénu. Takže jsme hodinku jeli tramvají, hodinku jsme se koupali a pak šli hned hrát. Bazén byl fajn, akorát na pět skříněk jsme měli jen 4 klíče, takže místní strojník musel najít štípačky a ustřihnout zámek, abychom mohli na zápas vyrazit všichni.

GO-GO – Hattrick Brno B 1:3

Už při rozcvičce bylo něco špatně. Naše rozcvička probíhala poloviční rychlostí. To jsem si ještě myslel, že mi kluci jen tak dráždí. V první půlce ukázal soupeř, že nás do nějakého přečíslení na jejich půlce určitě nepustí. Krom toho u každého míčku byli brněnští dříve než my. O přestávce jsme se zkusili ještě trošku vyhecovat, ale  nedařilo se dát gól. Naši hráči byli vždy včas a dobře pokrytí. Jeden gól jsme dali, ale předcházelo mu zpracování míčku nad úrovní kolen a nebyl uznán. První branku jsme dostali ze standartky ,druhou z trestného střílení a po našem time-outu přišel gól ze hry. Už jsme zvládli jen upravit skóre na 1:3.

Po zápase zavládlo obrovské zklamání.

Naštěstí jsme se brzy z této porážky oklepali a mohli jsme si užít volný večer. Po večeři jsme
navštívili místní pizzerii. Ve 21:30 jsme tuto restauraci rychle opustili, protože naše skandování rušilo sousedy a záchody nebyly připravené na naše střevní potíže po posledním zápase.

Domů jsme vyrazili v neděli v 10:40. Cestou do Prahy přišli o hlasivky 2 hráči a cestou z Prahy ostatní.

Úspěšně náš klub reprezentovali tito hráči: Dominik Baštura, David Fischer, Matěj Hencl, Jonáš Kreysa, Lukáš Királ, Lukáš Kubovec, Vojta Kuneš, Matěj Kmetík, Vít Malý, Štěpán Plachý, Josef Tomášek, Matěj Ševčík.


Sepsal: Karel Hencl