Ohlédnutí za sezónou 2010/2011
Mladší žáci

Uplynulá sezóna 2010/2011 znamenala pro naše kluky již druhý odehraný ročník v této soutěži. Bohužel se před touto sezónou změnily ročníky a nemohli již nastupovat kluci, kteří nám tuto soutěž loni rozjížděli. V podstatě zůstala celé sestava tak, jak nastupovala v sezóně 2009/2010 v soutěži elévů.
Naše barvy hájili tito hráči:
Brankáři:
Martin Popovič (1998) - dokáže vychytat skvělé zápasy, ale občas se stane, že to prostě nejde. Museli jsme se bez něj obejít skoro 3 měsíce, kdy měl florbal zakázán. Naštěstí v lednu se již vrátil do branky. Příští rok už bude oporou ve starších žácích, ale v mladších za něj ještě stále nemáme náhradu.
Martin Hösl (1999) – musel rychle zaskočit na začátku roku a první zápasy byly pro něj hodně těžké. Postupně však nabíral sebevědomí a zlepšoval se. Příští rok by již měl trénovat s mladšími žáky (letos jako nováček v klubu získával dovednosti při trénincích nováčků).
Hráči:
David Fischer (2001)- útok. Odehrál velmi dobře poslední tři turnaje v mladších žácích. Poctivě chodí na tréninky a klub reprezentuje již několikátý rok. Prošel si týmy přípravky a elévů.
Matěj Hencl (1999) – centr. Nevynechal žádný zápas mladších ani starších žáků. Chlubí se svou rychlostí, dobrou fyzičkou a dobrým přehledem o dění na hřišti.
Martin Herzer (1998) – většinou útok, ale využíváme ho i na centru a v obraně. Pro svou univerzálnost určitě platný hráč, ale problém je, že si nikdy nemůžeme být jistí zda dorazí na zápas.
Robert Hunsdorfer (2000) – obrana. Dokáže velmi dobře vystřelit, má jednu z nejlepších střel příklepem v soutěži. Je si jistý ve hře 1 na 1. Bohužel hodně turnajů musel vynechat.
Darek Kastelič (2000)- útok. Odehrál věšinu zápasů. Na soupeře platila jeho rychlost a dobrá práce s míčkem. Uvidíme jak přístí rok, ale asi to vypadá, že přednost dostane plavání,ve kterém má také dobré výsledky.
Lukáš Királ (1999) – útok. Hráč s čuchem na góly. Se svou dobrou hrou tělem dokáže velice znepříjemnit práci obráncům soupeře. Před koncem sezony se ošklivě zranil na tréninku. Před tímto úrazem nevynechal žádný zápas ml. ani st. žáků.
Matěj Kmetík (1999) – obrana. Patří do skupiny kluků, kteří nevynechávají tréninky a ani zápasy. V obraně podává stabilně dobré výkony, nikomu nedaruje nic zadarmo. Pro většinu zápasů byl kapitánem týmu.
Slavomír Kozák (1999) – útok. Začátkem sezony jsme hledali to správné místo v poli. Nakonec zakotvil v útoku. K týmu se připojil na jaře 2010, poctivě chodí na všecny tréninky a zápasy. Odměnou za jeho docházku jsou jeho stále se zlepšující výkony.
Jonáš Kreysa (2000) – útok. Pokud hraje, dokáže vždy připravit hodně gólových příležitostí sobě i svým spoluhráčům. Jak se dostane k míčku, tak je velký problém pro soupeře jej uhlídat. Florbal střídá s hokejem a proto nebyl na všech našich zápasech.
Jan Málek (1998) – obrana. V předešlých sezonách hrál v útoku. Začátkem roku to chtěl zkusit v obraně. Zjistili jsme, že to jde a už v obraně odehrál všechny zápasy. Bohužel stejně jako Roberta se ho chytne každá nemoc a hodně zápasů musel vynechat.
Vít Malý (2001) – obrana. Hráč s dobrou střelou ,který těžké situace řeší s přehledem a lehkostí. Sice by ještě měl příští rok hrát v elévech, ale do týmu tak dobře zapadl, že by byla škoda, aby si zvykal na nové kluky.
Josef Tomášek – obrana. V tomto roce hrál na všech postech a na každém dobře. Můžeme si být jisťi, že pokud vběhne na hřiště, tak tam vždy nechá všechno. Hraje naplno do poslední sekundy. Příští rok bude asi muset občas zaskočit i v brance (což má už vyzkoušeno).
Vojta Vychopeň – útok. Dokáže vstřelit gól z nemožných situací. Sport číslo 1 je pro něj tenis a tudíž s ním můžeme počítat jen vyjímečně.
Mathias Westerdijk – obrana. Je si jistý s míčkem na florbalce. Nebojí se vyvézt ho do naší útočné půle. Odehrál většinu zápasů mladších a starších.

S tím co tento tým předváděl v této sezoně na hřišti jsem byl spokojen. Odměnou za naší hru, bylo množství medailí, které si kluci přivezli domů. Bohužel velký problém byl s docházkou na zápasy. Zvláštní je, že tréniků se účastnila většina, ale na zápasy to bylo horší. Dokonce se nám stalo, že do Sokolova nebo Tachova jsme vyrazili v 6-ti hráčích což tedy není v žádném případě optimální. V ročníku 2011/2012 by se to mělo změnit. Tým posílí dva noví hráči Vojtěch Kuneš a Matěj Ševčík a ze skupiny kluků, kteří chodili do tréninků mladších hráčů a nováčků, by tým mělo posílit ještě 4 až 5 hráčů. Do starších žáků odchází brankář Popovič a hráči Málek a Herzer.
Přípravu začínáme poslední týden v srpnu na soustředění ve Kdyni. Já se na novou sezonu moc těším a doufám že i kluci. Už mi to chybí a těším se na ně..
Trenér: Karel Hencl


Starší žáci

Náš první soutěžní ročník ve starších žácích měli na bedrech naši 4 průkopníci: (stejně jako loni v mladších žácích a před tím v elévech a Martin Bašta i v přípravkách) Martin Bašta, Tomáš Havlíček, Aleš Volkman a Jan Šimůnek. Všichni tito kluci poctivě chodili na všechny zápasy. Někteří soupeři v soutěži byly na náš tým, který byl doplněn o mladší žáky, nad naše síly.
Martin Bašta (1997) – obránce. Jen tak ho něco nerozhodí. V zápasech plně využívá svých zkušeností. V klubu je již od přípravek a florbal ho, myslím, stále baví. Můžeme se na něj vždy spolehnout.
Tomáš Havlíček (1997)– útok. Velmi dobře dokáže zahrát i v obraně, čehož jsme využívali hlavně v závěru sezóny. Pochvalu zaslouží za své neustále nadšení do hry.
Aleš Volkman (1997) – centr. Hráč s dobrou střelou a dobrou prácí s míčkem. Nevynechává zápasy ani tréninky. Dokáže vstřelit důležité goly.
Jan Šimůnek (1996) – útok. Velmi dobrá fyzička, kterou dokázal v zápasech plně využít. K tomu ještě přidáva dobrou hru tělem a je pro soupeře neodlučitelný od míčku. Příští rok bude hostovat v Domažlicích v dorostencích. Nastřílel mnoho golů a hodně jich připravil.
Dále hráli tito kluci z mladších žáků: Matěj Hencl, Martin Herzer, Lukáš Királ, Mattěj Kmetík, Jan Málek, Martin Popovič, Josef Tomášek a Mathias Westerdijk. V průběhu sezóny se objevil i nadějný brankář Slavomír Prchal, ale ten stejně rychle skončil, jako začal. Ani nevím vlastně proč.
Odehráli jsme plno vyrovnaných zápasů a za sezonu vybojovali 5 vítěztví. Hlavně ke konci soutěže bylo znát, že rychle srovnáváme krok se soupeři.
Příští rok odchází do dorostu Jan Šimůnek. Za starší žáky už bude stabilně hrát Jan Málek, Martin Herzer, Martin Popovič a ukáží se zde I kluci ročník 2000, kteří loni ještě v této kategorii hrát nemohli. Na zápasy a tréninky už se snad všichni těšíme.
Trenér: Karel Hencl


Děvčata

Tuto sezónu holky odehrály v tomto složení -
brankářky: Veronika Tomanová, Klára Hájková
obrana: Kristýna Hánová, Vendula Frčková, Monika Fischerová, Vendula Štréblová
útok: kapitánka Julie Volkmannová, Lucie Císlerová, Michaela Urbanová, Nikola Podlipská a Lucie Odvodyová.
Tým opustily Tereza Čermáková a Lenka Schröpferová.
Mužstvo v této sezóně již plně hráčsky dozrálo, za což lze poděkovat předchozím trenérům M. Királovi, O. Císlerovi i současným trenérům T. Urbanovi a M. Stodolovi. Tým se zúčastnil BLMFD, kde z jedenácti mužstev děvčata obsadila krásné třetí místo, když finále jim uniklo s pozdějším vítězem soutěže až na samostatné nájezdy. Dále se zúčastnila ZŠ Chotěšovské ligy, kde obsadily druhé místo a letos nejcennější umístění, a to první místo, si holky přivezly z Plzeňského poháru ve velkém florbale, když porazily i ligová mužstva. V závěru sezóny ještě zavítaly do Brna na Hummel Open Game, kde skončiy na druhém místě, ale nutno podotknout, že jen z toho důvodu, že bylo pouze šest hráček do pole, zatímco ostatní družstva měla alespoň dvě kompletní pětky. V červenci děvčata zakončí sezónu v Plzni na Dino Open, kde opět budou patřit mezi týmy s nejvyššími ambicemi.
Týmu se tedy v tomto roce dařilo, už takřka nemá žádnou slabou stránku a panovala dobrá nálada. K bojovnému, technickému a fyzicky náročnému pojetí hry holky letos přidaly i více sebevědomí v držení míčku, zlepšily střelbu a přestaly dělat taktické chyby. Možná i proto se některé z nich dostaly do hledáčku plzeňských týmů. Nám trenérům nezbývá než doufat, že tato dobrá parta se bude u nás scházet i příští rok a udrží si i nadále respekt mezi plzeňskými týmy. Přejeme všem hezké prázdniny.
Trenéři: Tomáš Urban a Miloš Stodola
Muži

Tak, jak se dařilo žákovským týmům a zejména týmu dívek, byl mužský tým pravým opakem. Letošní rok byl již úplným pádem na dno. Důkazem toho byla soutěž velkého florbalu pod hlavičkou ČFbU, kde mužský tým skončil na předposledním místě, což jistě nedělá dobrou vizitku druhému nejstaršímu klubu na okresu s téměř desetiletou tradicí a největšímu florbalovému klubu na okresu co do počtu aktivních členů. Před začátkem sezóny odešli čtyři hráči na hostování a dva na přestup do nově vzniklého klubu ve Kdyni a dva hráči na hostování a dva hráči na přestup do Domažlického FbC. Naopak do klubu přišli hráči z bývalých Domažlických lillií: Fořt, Podskalský, Podestát, Beránek a Sladký. Ti se připojili ke kmenovým hráčům a vznikla z toho tato soupiska:
V brance Dufek R., Jůna. Hráči: Stodola, Dufek J., Urban, Tanczoš, Hencl, Herian, Plášil, Císler, Királ, Gombár, Fořt, Podskalský, Podestát a Sladký.
Před sezónou sme se scházeli na tréninkách na Jiskře v Domažlicích, kde se již začala projevovat slabá docházka na tréninky a měla být předzvěstí totálního kolapsu v docházce na zápasy. Po prvních turnajích odehraných s jedenácti muži v poli se sestava rychle ustálila na sedmi hráčích a vyvrcholila na předposledním turnaji, kde první třetinu prvního zápasu odehráli pouze čtyři hráči v poli a poslední turnaj odehráli v pěti v poli. Vzhledem k tomu, že se ani těchto pět hráčů nebylo schopno sejít se na "tréninku", vznikaly na zápasech fatální chyby a bylo proto nereálné očekávat v této sozóně nějaký dobrý konečný výsledek. Do nové sezóny přichází ještě několik posil a uvidíme zda se tým odpíchne ode dna. O rozpadu týmu svědčí i to, že sme letos vynechali turnaj v Brně.
V soutěži BLMF sme sice zachránili prvoligovou příslušnost a play-off nám uteklo pouze o kousek, ale bohužel sme se nemohli do nadcházejícího ročníku přihlásit z důvodu časové náročnosti pro některé hráče. Snad nám to dodá alespoň o to větší chuť do zápasů velkého florbalu.
Bohužel situace v mužích již není několikátý ročník za sebou optimální. Starší hráči již nemohou z důvodu pracovních a rodinných aktivit tolik obětovat sportu. Kája Hencl, Miloš Stodola a Petr Plášil mají trenérské povinosti. Další hráči studují mimo kraj nebo se věnují jinému sportu. Z juniorské kategorie nikdo neposílil muže a starší junioři hrají za Domažlické FbC.

Sepsal: Stanislav Tanczoš