Starší žáci 12.12.2015

Starší žáci v sobotu 12. 12. 2015 odehráli v Karlových Varech svůj letošní poslední turnaj 1. koše

Na turnaj jsme vyrazili s 10 hráči do pole a dvěma brankáři. Jiskra nám poskytla na cestu 13-ti místný mikrobus, ale vzhledem k tomu, že nás 1. zápas čekal již od 8,00 h, museli kluci z Domažlic vyrazit už v 5,15 h a z H. Týna jsme odjížděli v 5,30 h. Turnaj se odehrál v krásné nové hale pro míčové sporty. Ve skupině nás čekal TJ Baník Sokolov a dosud neporažené FBC Sokol Plzeň IV. Celkově jsme na turnaji brali 4. místo a získali 9 bodů do tabulky.

TJ Jiskra GO-GO Domažlice – TJ Baník Sokolov 3:2

Po čtvrté v této sezoně jsme se Sokolovem sehráli zápas, ve kterém šlo o setrvání v elitním koši a počtvrté jsme dokázali vyhrát. Tento soupeř nás už musí nenávidět. Úvodní půlka byla z naší strany ospalá a jen díky výkonu gólmana jsme jí prohráli pouze 2:1. Do druhé půlky však nastoupil tým odhodlaný vývoj utkání otočit a ve druhé minutě 2. půlky jsme už vedli 3:2. I přes další šance jsme bohužel vedení nenavýšili, ale kluci zvládli závěr utkání z tatktického hlediska bezvadně a zápas se dohrál na soupeřově polovině.

TJ Jiskra GO-GO Domažlice – FBC Sokol Plzeň IV 0:2

Poprvé nás v této sezoně čekal suverén soutěže, který na potkání svým soupeřům rozdává debakly. I naši kluci před zápasem řešili kolik dostanou gólů, takže jsem jim musel vysvětlit, že soupeř nepřiletěl z Marsu a taky musí chodit do školy ?. Hoši vstoupili do zápasu jako uragán a v 1. minutě měli 3, 4 dobré šance bohužel brankář soupeře pro nás zůstal nepřekonatelným až do konce zápasu. Zápas se odehrával ve vysokém tempu a troufnu si říct, že všichni kluci odehráli svoje nejlepší utkání v sezóně. Škoda gólu 10 vteřin před koncem první půle, takhle se do té doby viditelně zaskočený soupeř uklidnil a i přesto, že jsme neustále v útoku hrozili (poměr střel 14:17), si vítězství pohlídal. Výborně zachytali oba gólmani, kteří se o půlce prostřídali.

TJ Jiskra GO-GO Domažlice – FBŠ Slavia Plzeň 2:5

Utkání rozhodla 1. Třetina, ve které jsme dostali 3 góly po naprosto identických chybách, kdy křídelní hráč nepokryl protihráče postaveného u mantinelu, tuto chybu chtěl napravit obránce a tím vznikla dálnice uprostřed hřiště, kam naběhl hráč soupeře a nerušeně skóroval. Po třetím gólu jsme provedli změny v sestavě, po kterých kluci vyrovnali hru, a nebýt nepovedeného úvodu byl by soupeř k poražení. Špatný úvod přičítám i tomu, že po skončení 2. zápasu ve skupině jsme na další zápas čekali 4 hodiny a kluci vypadli z tempa. Celkově však převládají pozitiva a primární cíl dostat se minimálně do boje o 3. místo byl splněn.

Sestava: brankáři – Vlasák (88,8 %), Votava (83,3 %), obrana – Havlovic, Špalek, Fekiač, Tykal (1G) útočníci – Táborský (1A), Konopík (1G), Plachý (2G), Wolf (1G), Götz, Sloup.

Sepsal: Michal Novotný