Starší žáci 20.9.2015

Starší žáci mají za sebou 1. ligový turnaj v nové sezóně.

V letošní sezóně se hrají turnaje starších žáků ve 2 výkonostních koších. Pro začátek sezony jsme byli nalosovaní do 2. koše (toho slabšího), kde byli našimi soupeři ve skupině týmy TJ Sokol Vejprnice - Chrást a FBC Plzeň B.

Vítěz tohoto turnaje postoupil do 1. výkonostního koše. Naši kluci na turnaji obsadili 3. místo aniž by prohráli jediný zápas a zápas o postup do 1. koše jim utekl jen o rozdíl jednoho gólu ze zápasu s Vejprnicemi!

TJ Jiskra Go-Go Domažlice - tj Sokol Vejprnice - Chrást 9:0

Na úvod nás čekal soupeř od kterého jsme nevěděli co čekat. Po úvodním oťukávání jsme se rychle dostali do 3 gólového vedení, které jsme až do konce 1. půle zvýšili na 6:0. Úvod 2. půle jsme ještě začali ve slušném tempu a vedení navýšila na konečných 9:0! Bohužel pod dojmem vysokého vedení kluci začali vymýšlet kličky na úkor souhry týmu a plno gólových situací vyznělo do ztracena což nakonec stálo 1. místo ve skupině a následně šanci na postup do 1. koše.

TJ Jiskra Go-Go Domažlice - FBC Plzeň B 2:2

Soupeř se dostal v úvodu zápasu do vedení, které jsme i přes velké šance nedokázali do konce 1. půle smazat. Po úpravách v sestavě jsme na začátku 2. půle dokázali vyrovnat a i dál jsme nyli aktivnějším týmem. Bohužel po hrubici v obraně jsme museli znovu dotahovat náskok soupeře a i přes drtivý závěr (2 tyčky) jsme navíc než na remízu nedosáhli.

TJ Jiskra Go-Go Domažlice - FBC Sokol Rokycany 9:2

Navzdory vysokému vitězství nebyl zápas s běhavými Rokycanami jednoduchý! Soupeř se v polovině 1. třetiny dostal do vedení, ale klukům se povedlo rychle kontrovat a v poslední minutě 1. třetiny jsme se dostali do vedení! Na úvod 2. třetiny jsme soupeře přivítali dvěma rychlými góly a i dále jsme soupeřovu rychlost přehrávali výbornou kombinační hrou! Za pozornost stojí i 50% úspěšnost střelby což se nám moc často nestává!

Myslím, že kluci odehráli dobrý turnaj a snad se o postup do 1. koše pokusí příštím turnaji. Tento víkend do 1. koše postoupily Klatovy, které porazili FBC Plzeň B.

Sestava: brankář - Votava, obrana - Sloup (1G, 1A), Havlovic (2A), Tykal (3G, 1A), Špalek (1A), útočníci - Plachý (1G, 3A), Konopík (5G), Vrba (1G, 1A), Wolf (6G), Götz (2G, 2A), Táborský (1G, 2A)

Sepsal: Michal Novotný