Starší žáci 24.10.2015

Starší žáci v sobotu 24.10.2015 pořádali v Domažlicích 3. turnaj 2. koše v sezoně.

Poprvé v sezoně jsme měli k dispozici 2 brankáře, kteří se o zápasové vytížení podělili rovnoměrně, když 1. Zápas proti Vejprnicím odchytal každý 1 půlku. Druhý zápas ve skupině se Sokolovem odchytal Jarda Vlasák a souboj o 1. místo Dominik Votava.

TJ Jiskra GO GO Domažlice – TJ Sokol Vejprnice – ZŠ Chrást 5:0

Zápas byl ovlivněn mojí chybou, když jsem v zápise omylem zapomněl zapsat Kubu Tykala na soupisku, který byl poté, co vstřelil gól na 2:0 potrestán červenou kartou. Navíc jsme hráli 5 minutové oslabení. Přesto jsme dokázali i v oslabení skórovat. Naneštěstí jsme v tomto utkání hráli lépe ve 4 hráčích než v 5 hráčích. Ve 2. půli se kluci přizpůsobili hernímu tempu soupeře a přidali jsme již jenom jeden gól.

TJ Baník Sokolov – TJ Jiskra GO GO Domažlice 2:5

V utkání jsme se rychle ujali vedení, které jsme udrželi až do konce 1. půle. Na začátku 2. půlky se podařilo Sokolovu vyrovnat. Z vyrovnání se však soupeř radoval pouhých 20 vteřin, než jsme se pěknou kombinací ujali vedení. Tento gól tak trochu zlomil odhodlání soupeře a kluci navýšili vedení až na 4:1. V závěru soupeř ještě snížil, na což kluci reagovali opět bleskovým gólem, který padl snad do 5 vteřin od rozehrání buly. Zápas se hrál v dobrém tempu z obou stran a troufnu si říct, že to bylo nejlepší utkání celého turnaje.

TJ Jiskra GO GO Domažlice – FBC Sokol Rokycany 10:1

To nejlepší si hráči opět schovali na finálové utkání, čehož si jako trenér velice cením. Je dobře vědět, že zatím pokaždé, když o něco šlo tak mužstvo ukázalo sílu. Doufám, že to klukům vydrží i proti těžkým soupeřům z 1. koše. V zápase jsme se opět rychle ujali vedení a dokonce 1. třetiny jsme náskok zvýšili na 3:0. I když jsme 2. třetinu prohráli 0:1 tak jsme herně byli stále lepší. Definitivně jsme odpor soupeře zlomili ve 3. třetině 3 góly během minuty a půl. Dokonce zápasu se pak hráči bavili pěknými akcemi a tento úsek utkání vyhráli 7:0! Mám radost, že zápas na velmi slušné úrovni zvládla naše 3 lajna, která snad konečně našla svého centra v osobě Zdendy Sobotníka.

Sestava: brankáři – Votava (92,9 %), Vlasák (83,33 %), obrana – Havlovic (1A), Špalek, Tykal (2G, 1A), Fekiač, útočníci – Táborský (1G), Konopík (2G, 3A), Plachý (2G, 2A), Wolf (5G), Götz (4G, 4A), Sloup (4G, 1A), Heindl, Sobotník (1A), Vrba.

Na závěr bych rád pogratuloval hráčům k potvrzení postupu do 1. koše. Pro Jardu Konopíka to snad byl pěkný narozeninový den. Rád bych také poděkoval rodičům za podporu kluků, Petrovi Fekiači za celodenní obsluhu časomíry, Kájovi Henclovi za celkovou organizaci, klanu Konopíků, panu Sloupovi a Pavlovi Táborskému za pomoc se stavěním a uklízením hřiště.

Sepsal: Michal Novotný