Starší žáci 29.11.2015


Starší žáci v neděli 29.11.2015 odehráli v Plzni na Slavii turnaj 1. koše

Na turnaj jsme vyrazili s 9 hráči do pole a brankářem, bohužel se 3 hráči těsně před turnajem museli ze zdravotních důvodů omluvit. Ve skupině nás čekali těžcí soupeři a to Slavie Plzeň a FBŠ Plzeň (bývalé Kerio).

TJ Jiskra GO-GO Domažlice – FBŠ Slavia Plzeň 0:3

Oproti minulému zápasu s tímto soupeřem kdy jsme se od začátku dostávali do šancí a zápas zlomily až individuální chyby, se tento zápas klukům nepovedl hlavně v útočné fázi, i když v obraně to také nebyla žádná sláva. Za všechno mluví statistika pouhých 5 střel za celý zápas. Celý zápas jsme měli problémy s překonáním zóny ve středu hřiště, kterou na nás soupeř připravil, a když k tomu připočtu obdržený gól po velmi pomalém střídání útočné trojice a nedůsledné bránění předbrankového prostoru je výsledek ještě lichotivý.

TJ Jiskra GO-GO Domažlice – FBŠ Plzeň 1:1

S tímto soupeřem jsme se potkali v sezoně poprvé a podle předpokladu se jednalo o velmi vyrovnané utkání, které klidně mohlo skončit vítězstvím obou mužstev. Na konci 1. půle jsme se ujali vedení, které se nám dařilo až do poloviny 2. půle úspěšně bránit a hrozit z rychlých kontrů. Bohužel soupeř dostal možnost přesilovky, kterou po standardní situaci proměnil, když se mu povedlo prostřelit houštinu těl před bránou a překonal jinak velmi dobře chytajícího brankáře. Závěr zápasu, kdy jsme se chtěli pokusit strhnout vítězství na naši stranu ovlivnila zranění 2 obránců. Takže jsme dohrávali pouze s jedním klasickým bekem, kterého museli doplnit hráči z útoku. Vzhledem k remíze jsme postup neměli ve svých rukou a museli jsme spoléhat na to, že Slavie porazí FBŠ o 4 góly a více. Na štěstí pro nás postupový gól Slavia vstřelila půl minuty před koncem zápasu. V případě, že by jsme nepostoupili do boje o třetí místo, tak bychom jistě sestoupily do 2. koše, i kdyby jsme K. Vary v souboji o páté místo porazily, protože Vary pořádají příští turnaj 1. koše. Takto Černý Petr spadl do klína FBŠ Plzeň.

TJ Jiskra GO-GO Domažlice – FBC Sokol Plzeň IV B 8:2

Jak již je tradicí nejlepší výkon jsme předvedli v zápase o umístění. Do zápasu jsme nastoupili s pozměněnými lajnami, a když k tomu obránci přidali rychlou a zjednodušenou rozehrávku, tak se nám od úvodu dařilo soupeře přehrávat ve všech herních činnostech. Jenom je škoda, že se nám taková hra nedaří i v zápasech ve skupině, protože bychom mohli klidně konkurovat i Slavii Plzeň. Závěrem bych chtěl klukům pogratulovat k 3. místu a i když nám k němu dopomohlo částečně štěstí tak kluci dokázali využít nabídnutou šanci a získat za umístění pěkných 10 bodů do celkové tabulky. Doufám, že tento výsledek bude pro kluky impulsem do další fáze sezony a na trénincích na nich bude vidět snaha se ještě víc zlepšovat, aby se umístění v první 4 mohlo v sezoně pravidelně opakovat.

Sestava: brankáři – Votava (86,05 %), obrana – Havlovic, Špalek, Fekiač (1A), útočníci – Táborský (4G), Konopík (1G, 1A), Plachý (1G), Wolf (1G, 3A), Götz (1G, 3A), Vrba (1G, 1A).

Statistiky jsem čerpal ze zápisu o utkání, ale moc se mě nezdají údaje hlavně u Tomáše Wolfa! Jestli si totiž dobře pamatuju tak dal v zápase o 3. místo víc než jeden gól. Poděkování jako vždy patří všem rodičům za podporu a Petrovi Fekiačovi st. za pomoc na lavičce a fotky z turnaje!

Sepsal: Michal Novotný