Starší žáci 3.10.2015

Starší žáci v sobotu 3.10.2015 absolvovali v Rokycanech 2. ligový turnaj v sezoně.

Na turnaj jsme vyrazili v krásném počtu 14 hráčů.

TJ Jiskra GO GO Domažlice – TJ Sokol Vejprnice – ZŠ Chrást 7:0

Poté co jsme se rychle ujali vedení se začalo stále se lepšícímu nováčkovi soutěže dařit na malém hřišti dobře zahušťovat obranu a našim klukům se dlouho nedařilo se střelecky prosazovat jako v prvním vzájemném utkání. Na konec i díky několika chybám gólmana soupeře se nám povedlo zvítězit docela vysokým rozdílem.

TJ Baník Sokolov – TJ Jiskra GO GO Domažlice 1:2

Ve druhém utkání nás čekal soupeř patřící do 1. koše a bylo to kvalitativně znát. Pro kluky se jednalo asi o nejtěžší zápas, který v nové sezoně odehráli. I přes to, že se nám opět na malém hřišti nedařila kombinační hra, jsme se v 1. půli ujali vedení 2:0. Ve 2. půli nás soupeř hodně zatlačil do obrany s cílem dorovnat dvougólové manko. V závěru se tlak Sokolova vystupňoval i díky tomu, že jsme poslední dvě minuty hráli v oslabení, z toho poslední půl minutku jsme hráli ve 3 hráčích. Rád bych vyzdvihl bojovnost všech hráčů. i když se herně v tomto zápase tolik nedařilo.

TJ Jiskra GO GO Domažlice – FBC Sokol Plzeň IV. B 2:0

Nejlepší výkon na turnaji si kluci schovali do zápasu o 1. místo na turnaji a zároveň o postup do 1. koše. Po vcelku vyrovnané bezgólové 1. třetině jsme se v polovině 2. třetiny ujali vedení a od té doby jsme byly lepším týmem. Pouze dobrý výkon soupeřova brankáře držel šance Plzně na vyrovnání, než jsme na začátku 3. třetiny pojistily vedení 2. gólem. O převaze svědčí i poměr střel 19:9!

Sestava: brankář – Votava (96,5 %), obrana – Havlovic, Špalek, Tykal (1A), Fekiač, útočníci – Táborský (1G, 1A), Konopík (1G, 2A), Plachý (5G, 1A), Wolf (1G), Götz (2G), Sloup (1G, 2A), Heindl (1A), Vrba, Krejsa.

Na závěr bych rád pogratuloval hráčům k postupu do 1. koše, zápasy byly spíš ubojované, ale o to cennější taková vítězství jsou! Rád bych také poděkoval všem rodičům za podporu během prvních dvou turnajů.

Vzhledem k tomu, že příští turnaj pořádáme na Jiskře a los nám přisoudil pořadatelství 2. koše budeme muset ve 2. koši odehrát ještě jeden turnaj. Při vědomí jaké problémy nám dělal Sokolov, což je 5. tým z 1. koše beru zápasy, které budeme hrát se soupeři z 2. koše jako vítanou možnost se ještě lépe sehrát před nadcházejícími zápasy s mužstvy z 1. koše, kde budeme nasazeni do skupiny až jako šestí, takže budeme mít za soupeře mužstva nasazená z 2. a 3. místa!

Sepsal: Michal Novotný