Starší žáci 8.11.2015

Starší žáci v sobotu 8.11.2015 odehráli v Sokolově turnaj 1. koše v sezoně.

Poprvé v sezoně jsme měli možnost změřit síly se soupeři z 1. koše a kluci poznali, že to co stačilo na soupeře z 2. koše na této úrovni stačí pouze na souboj o černého Petra tzn. udržení se v 1.koši.

TJ Jiskra GO GO Domažlice – FBŠ Slavia Plzeň 0:4

Zápas s favoritem skupiny jsme začali aktivně, a kdybychom v prvních 3 minutách vedli o dva, tři góly nikdo by se nedivil. Bohužel jak je ve sportu zvykem po neproměněných šancích přichází trest a nás soupeř během minuty a půl potrestal hned dvakrát. Oba góly byly jako přes kopírák, ztráta míčku na polovině hřiště po zbytečné kličce a gól po přečíslení. Po této sprše se kluci směrem dopředu dostali do herní křeče a i přesto, že měli ještě pár šancí tak se jim žádný gól vstřelit nepodařilo. Naopak po opakujících se ztrátách na vlastní polovině hřiště jsme ještě 2x inkasovali.

TJ Jiskra GO GO Domažlice – FBC Sokol Plzeň IV B 1:2

Do zápasu se soupeřem, kterého jsme již v sezoně 2x porazili, jsme si bohužel přenesli střeleckou nemohoucnost z 1. utkání a neproměněné příležitosti nás nakonec mrzely a stály zápas. Po 1. půli, která skončila 1:1 jsme měli herní i střeleckou převahu, ale 5 minut před koncem nás opět srazil hloupý gól po ztrátě míčku na půli hřiště. V závěru jsme se ještě pokusili o vyrovnání při hře bez brankáře, ale 5 vteřin před koncem jsme těsně minuly odkrytou bránu.

TJ Jiskra GO GO Domažlice – TJ Baník Sokol 8:2

V zápase se Sokolovem se k nám konečně přiklonilo střelecké štěstí a soupeře jsme v prvních dvou třetinách naprosto přehráli. Ve třetí třetině kluci pod dojmem vysokého vedení polevili a přidali jen jeden gól. Výsledek by nám měl zajistit setrvání v 1. koši. Turnaj nám taky přinesl zjištění, že kluci mají problém s hrou na malém hřišti, kde není čas na kličky a individuální prosazení. Tomuto poznatku přizpůsobíme i tréninky při, kterých hráčům zmenšíme hřiště, aby si zvykli na to, že na menším hřišti mají ne vše méně času.

Sestava: brankáři – Votava (76,2 %), Vlasák (84,2 %), obrana – Havlovic, Špalek, Tykal (2G, 1A), Sloup (1A), útočníci – Táborský (1G), Konopík, Plachý, Wolf (5G, 1A), Götz (2A), Vrba (1A).

Poděkování jako vždy patří všem rodičům za podporu a Pavlovy Táborskému za fotky z turnaje!

Sepsal: Michal Novotný