Starší žáci 9.11.2013

Na další kolo ligy starších žáků jsme vyrazili do Sokolova. Hned v prvním zápase nás čekal souboj o první místo v tabulce.

GO-GO - Kerio Plzeň 4:6 (1:1,1:3,2:2)

V zápase bylo vidět celkem 60 střel na branku. 30 jsme jich vyslali my a 31 Kerio. V náš neprospěch hraje, že my svou střelu musíme dovézt až do velkého brankoviště a střel z větší vzdálenosti šlo minimálně Zatímco Kerio využívalo ke střelbě i větší vzdálenost.

V prvním části jsme šli do vedení a už jsme si mysleli, že dáme rychle ještě jeden dva góly a bude klid.V 10-té minutě přišel první gól Keria z větší vzdálenosti - pozdní přistoupení k obránci soupeře a chyba gólmana, protože čas byl, ve výhledu nic nebránilo a míček už měl i v rukách.

V 15-té minutě druhé třetiny jsme šli opět do vedení, ale během dalších dvou minut jsme prohrávali 2:4. 3 střely z dálky z pravé strany 2 ze standartek, zde se dá těžko něco vyčíst gólmanovi, protože ten nemohl nic vidět přes bránící a útočící hráče, kteří se pohybovali ve velkém brankovišti.Ani ze střídačky nebylo pořádně vidět kudy tam vždy ten míček propadl. Takže Keriu gratulace k dobrým střelcům a nám do příště popřát více štěstí v těchto situacích.Těchto nebezpečných střel z dálky, bylo vidět v zápase více.Přes veškerou snahu se nám nepodařilo do konce třetiny snížit.

K tomu přišla druhá minuta třetí třetiny standartní situace Keria na pravé straně u půlící čáry, střela sice netrefuje branku,ale míček se vrací odražen od zadního mantinelu zpět před branku a útočník se zorientoval dříve než obránce.

2:5 se nám zdál výsledek jako nespravedlivý. V 6-té minutě jsme si vzali time- out, přeházeli trošku pětky a v čase 9:14 snižovali na rozdíl jednoho gólu.V závěru jsme vrhli všechny síly do útoku a při přečísleni 2 na 1 zvýšil soupeř na konečných 4:6..

Takže nás Kerio vystřídalo v čele tabulky a ztrácíme na něj 1 bod. V příštím setkání uděláme vše proto,abychom si 3 body vzali zpět.

V Dalším zápase nás čekala Doubravka, která si v tento den poradila se Kdyní, dokonce s docela velkým brankovým rozdílem.

GO-GO - Slavia VŠ Plzeň-Doubravka 9:0 (5:0,1:0,3:0) střely (41:11)

Na začátku zápasu nám chvilku trvalo, než jsme se dostali do herní pohody. Tento zápas nám nakonec dal příležitost ozkoušet si i jiné složení našich pětek.Abychom v závěru třetí části zjistili, že nejlépe nám to funguje v původním složení. Od první třetiny jsme do sestavy začleňovali mladší žáky, kteří v těchto utkáních mají sbírat zkušenosti do svých soutěží. Od druhé části jsme hráli na 3 útoky. Jediným negativem tohoto zápasu byla reakce jednoho z našich gólmanů, který se nechtěl smířit s tím, že nebyl nasazen od začátku zápasu.

sestava golmani Baštura, Vnenk hráči - Kmetík, Hunsdorfer, Fischer, Hencl, Kreysa, Plachý, Kuneš, Tomášek, Sloup, Ševčík, Malý, Konopík.

Sepsal: Karel Hencl