Starší žáci 10.12.2011

Na našem domácím turnaji nás čekal jen jeden zápas a to proti Kerio Plzeň Tlučná.

GO-GO Horšovský Týn – Kerio 4:7 (1:1, 2:1, 2:5); střely (28:25)

Z týmu starších žáků nakonec chyběly jedny z opor hráčů našeho týmu Aleš Volkman (nemoc), Martin Bašta (snad ho pustí brzy z nemocnice) a Martin Popovič (skvěle ho v bráně nahradil Dominik Baštura). Z mladších žáků se zůčastnili všichni kluci. Chyběli jen dva nejmladší. Kerio jsme neměli zatím možnost vidět hrát, takže pro nás to byl neznámý soupeř. Ale věděli jsme, že favoritem utkání jsou oni. Čemuž nasvědčovaly jejich výsledky v předešlých kolech. A známe i některé šikovné kluky z Tlučný, které jsme měli možnost poznat dříve v soutěžích žáků v Chotěšovské lize. Zápas jsme začali skvěle. Hned ve 4-té sekundě vstřelil gól kapitán týmu Tomáš Havlíček, který pak v průběhu zápasu přidal ještě 3 branky. Zápas nejspíš nebyl pro diváky nijak atraktivní. Nám se vůbec nedařilo prosadit se jeden na jednoho a kombinace také vázly. Na druhé straně to bylo velmi podobné. Takže hra se odehrávala většinu někde uprostřed hřiště a byla hodně kouskována drobnými fauly z obou stran. Vytvořili jsme si i dobré příležitosti, ale finální střelu jsme několikrát špatně zamířili. Když k tomu připočteme nedůslednost naší obrany, špatné pokrytí hráčů, opět špatně postavená zeď, tak jsme najednou v 8-mé minutě třetí třetiny prohrávali 3:5. I přesto, že jsme po dvou třetinách vedli 3:2. Dvě minuty před koncem jsme zkusili zariskovat a do pole jsme postavili jen 1 obránce a 4 hráči jsme vrhli do útoku. Dostali jsme se s míčkem až do malého brankoviště, ale tam ho zastavil ležící obránce soupeře. Nakonec se nám toto rozestavění na hřišti nevyplatilo a Kerio se dostalo 2x do útoku dvou na jednoho a dvakrát jsme inkasovali. V čase 11.59 se nám povedlo alespoň snížit na 4:7.

Sestava: gólman - Baštura; obránci: Kmetík, Baar, Tomášek, Málek, Čermák, Westerdijk; útok: Királ, Hencl, Kreysa, Kuneš, Havlíček ©, Vychopeň, Ševčík, Herzer (pořadí dle čísel na dresech)

Sepsal: Karel Hencl