Starší žáci 19.11.2011

19.11.2011 nás čekal výlet se staršímí žáky opět do Rokycan.

GO-GO – FBC Sokol Plzeň 6:7 (1:0, 3:3, 2:4)

Do zápasu jsme vstoupili velmi opatrně. Toho soupeř využil a hned v začátku několikrát nebezpačně ohrozil naší branku. Skvěle nás podržel gólman a brzy jsme se dostali do rychlého tempa, ve kterém se hrál celý zápas. Takže po našem vlažném začátku jsme si začali vytvářet slibné příležitosti, které přímo zaváňeli gólem. Stejným způsobem ale oplácela i Plzeň. Po první třetině jsme vedli 1:0. Ve druhé třetině se hrál velmi atraktivní florbal, kdy jsme se tahali vždy o jeden gól. My jsme navýšili na 2:0, Plzeň hned snížila na 2:1. Na konci třetiny jsme vedli 4:3. S předvedenou hrou jsme byli velmi spokojeni. Měli jsme naštěstí dostatek hráčů, takže jsme mohli točit sestavou tak, abychom udrželi rychlé tempo hry. Třetí třetina nám vycházel dobře. V přesilovce jsme navýšili na 5:3 a dokonce v oslabení ještě zvýšili na 6:3. Vše klapalo dobře. V čase 9:27 jsme šli do oslabení 3:5 po dosti okatém faulu našeho obránce a po takovém faulu neufaulu útočníka. Toto byl asi zlom v zápase. Dostali jsme se pod tlak. V čase 10:11 Plzeň snížila na 4:6, v 10:25 5:6. Hlavy dolů, strach o výsledek a přišlo srovnání na 6:6 v čase 10:45. Asi pozdě si bereme time-out, snažíme si vrátit sebevědomí, dosti křečovitě bráníme, slyším závěrečnou sirénu a poté padá míček do naší branky. Jdu se dohadovat s rozhodčím, ale ještě před tím se podívám na časomíru a tam svítí 11:57, asi jsem se spletl. Z naší strany parádní zápas, který jsme ztratili v posledních dvou minutách. Za předvedený výkon si kluci zasloužili pochvalu. Do dalšího zápasu jsme měli pauzu 30 minut. Rodiče a fanoušci nám pomohli vymazat závěr zápasu z hlav a šli jsme na Sokolov.

GO-GO – TJ Baník Sokolov 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)

Na začátku zápasu bylo vidět, že předchozí zápas nám dal hodně zabrat. Kluci moc neběhali a z naší strany to bylo takové ospalé. Pozdě jsme přistupovali k hráčům, což Sokolov potrestal gólem. V tu chvíli se naši kluci vzpamatovali. Rychle srovnali a do konce třetiny navýšili na 2:1. Bylo sice znát, že stejné tempo jako v prvním zápase už nejsme schopni udržet, ale dokázali jsme zabojovat o každý míček a byli dosti důrazní v blízkosti branky. Šancí bylo dost a myslím, že výhru jsme si zasloužili.

Sestava: gólmani - Popovič, Baštura; obránci - Kmetík, Baar, Bašta, Tomášek, Čermák; útok - Királ, Vychopeň, Hencl, Havlíček, Kuneš, Ševčík, Volkman (pořadí dle čísel na dresech)

Sepsal: Karel Hencl